Akcja Integracja

O projekcie:

Celem projektu jest wsparcie osób z doświadczeniem uchodźczym oraz społeczeństwa przyjmującego, tak aby w pełni te grupy mogły się ze sobą integrować, a docelowo stanowić jedną wspólnotę. W ramach projektu podejmiemy szereg działań, które pomogą w procesie integracji. Będą to między innymi: kursy językowe, asystentura międzykulturowa, szkolenia podnoszące kompetencje osób pracujących w środowisku międzykulturowym, serię warsztatów edukacyjnych dla dzieci oraz wykłady online i spotkania. Projekt adresujemy do każdej osoby uchodźczej, niezależnie od jej pochodzenia. Chcemy odpowiadać na realne potrzeby, tworzyć przestrzeń do wspólnego działania i rozmowy.

Aktualności projektowe:

Olga Mazur rozpoczyna studia podyplomowe

Olga Mazur, od września pełniąca rolę asystentki międzykulturowej w projekcie Akcja Integracja, rozpoczyna studia podyplomowe na kierunku „Asystentura międzykulturowa w szkole”. Przypominamy, że jako Stowarzyszenie

Czytaj więcej »

Projekt realizowany przez:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.