Wsparcie Fondation de France – wyjazd w Bieszczady

Dzięki wsparciu Fondation de France, w dniach 24-26 kwietnia 2023 roku, odbyła się kolejna wycieczka dla ukraińskiej młodzieży uczącej się w OHP w Radzyniu Podlaskim. Tym razem kierunkiem wyjazdu były Bieszczady. Zanim tam dotarliśmy, mieliśmy okazję zwiedzić Jarosław oraz Arboretum w Bolestraszycach i Przemyśl. Wędrówkę po Bieszczadach rozpoczęliśmy w Smolniku, gdzie odwiedziliśmy Cerkiew św. Michała Archanioła skąd udaliśmy się do Zagrody Żubra w Mucznem. Następnie zdobyliśmy Połoninę Wetlińską. Zmęczeni, ale i radośni odpoczeliśmy w schronisku Chatka Puchatka. Po błotnym zejściu, wieczór umiliło nam wspólne grillowanie. Ostatniego dnia wycieczki mieliśmy okazję podziwiać Bieszczady z kolejki gondolowej, w drodze powrotnej do Radzynia Podlaskiego zwiedziliśmy Ogród Biblijny oraz Zaporę wodną w Myczkowcach.

W organizację wyjazdu, ze strony Stowarzyszenia „Dla Ziemi”, zaangażowana była Olga Mazur, która w projekcie „Akcja Integracja” pełni funkcję asystentki międzykulturowej.

Całość wycieczki została sfinansowana ze środków Fondation de France. Dotacja od tej organizacji pozwala nam również wspierać finansowo uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy oraz zatrudniać dwie asystentki międzykulturowe w jednej z chełmskiej Szkole Podstawowej nr 7 (do końca marca 2023 roku zatrudnialiśmy również asystentkę w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie) oraz część kosztów funkcjonowania biura pomocowego w Lublinie.

Projekt:
Powiązane wpisy:

Projekt Akcja Integracja realizują:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
z Funduszy EOG i funduszy norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.