Zapraszamy na szkolenie – praca w środowisku międzykulturowym

Warsztaty dla osób pracujących w środowisku międzykulturowym 

Stowarzyszenie „Dla Ziemi” od 2009 roku pracuje w obszarze edukacji międzykulturowej wspierając uchodźców i uchodźczynie oraz społeczeństwo przyjmujące w procesie integracji. 

20 marca 2023 roku w godzinach 9.30-15.30 zapraszamy na stacjonarne warsztaty międzykulturowe. Wydarzenie odbędzie się w Lublinie, w siedzibie Stowarzyszenia „Dla Ziemi”, przy ul. Rybnej 4

Celem warsztatów jest przybliżenie wiedzy z zakresu międzykulturowości i edukacji międzykulturowej. W programie zawarty zostanie element teoretyczny oraz praktyczny. Zależy nam także, aby w trakcie spotkania stworzyć przestrzeń do rozmowy i podzielenia się swoimi doświadczeniami w pracy w środowisku międzykulturowym, tego, jak radzimy sobie z wyzwaniami, jak możemy wspierać siebie w tym procesie. 

Wydarzenie adresowane jest do osób pracujących z osobami doświadczającymi uchodźctwa zarówno w placówkach edukacyjnych, jak i kulturalnych oraz organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych. 

Warsztaty odbędą się w języku polskim. 

Prowadzące: 

dr Magdalena Kawa – politolożka, wykładowczyni akademicka. W Stowarzyszeniu „Dla Ziemi” realizowała wiele działań z zakresu edukacji międzykulturowej i integracji, w tym także jako prowadząca warsztaty. Redaktorka publikacji „Akcja-Integracja. Fakty i inspiracje” oraz „Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach. Raport z realizacji projektu”. 

dr Agata Świdzińska – pedagożka, wykładowczyni akademicka. Koordynatorka wieloletniego projektu „Edukacja globalna”, trenerka kompetencji międzykulturowych. Autorka artykułów z obszaru edukacji wielo- i międzykulturowej. Jej pasją są lalki-motanki i ich rola w przekazie tradycji.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu na warsztaty.

Osoby uczestniczące w całym szkoleniu otrzymają certyfikat uczestnictwa.

W trakcie warsztatów zapewnione są przerwy kawowe i poczęstunek. 

Zgłoszenia udziału w warsztatach można dokonać elektronicznie wypełniając formularz dostępny pod linkiem – https://forms.gle/Ur8kAuoVWyRqavWH6.  

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca 2023 roku do godz. 15.00
O zakwalifikowaniu na szkolenie poinformujemy 13 marca 2023 roku w godzinach wieczornych.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy – media@dlaziemi.org

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akcja Integracja”. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Akcja Integracja.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i funduszy norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty #FunduszenorweskieiEOG

Projekt:
Powiązane wpisy:

Projekt Akcja Integracja realizują:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
z Funduszy EOG i funduszy norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.