Drugie i trzecie z cyklu spotkań twórczych – „Design thinking” oswojony!

Możemy śmiało powiedzieć, że „design thinking” nie ma przed nami żadnych tajemnic! To popularne, ale i zarazem niezrozumiałe określenie, to nic innego jak podejście do tworzenia nowych produktów lub usług uwzględniające zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników i użytkowniczek. Dzięki Magdalenie Mach i Oldze Konik z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie członkinie Kolektywu Kobiecego tworzą produkt, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele społeczne. 

W dniach 19-20 maja 2022 roku w Rozalinie odbyły się kolejne warsztaty, w trakcie których uczestniczki projektu zajmowały się opracowaniem koncepcji produktu. Jak mówi jedna z prowadzących zajęcia – Dla mnie te warsztaty były wyzwaniem, bo nie chodziło w nich o to, żebym to ja coś zaprojektowała, ale dała grupie narzędzia i umiejętności, poczucie, że one mogą i umieją to zrobić. Niesamowicie było obserwować potencjał grupy!

O tym, że prowadzące skutecznie poradziły sobie z tym wyzwaniem mogą świadczyć opinie uczestniczek warsztatów. Jedna z nich w podsumowaniu napisała – Te warsztaty obudziły w nas kreatywność, Kobiecy Kolektyw ma moc! Każda z nas wiele od siebie dała. Inna z kobiet biorących udział w zajęciach zwróciła uwagę na sam proces twórczy – Przez ten krótki czas udało się przełożyć pomysły na realny produkt. To jest niesamowite, rozwijające i motywujące. Niezależnie od wieku, poglądów i sposobów patrzenia na świat udało nam się zjednoczyć przy wspólnym celu i poszerzyć swoje horyzonty. 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty #FunduszenorweskieiEOG

Projekt:
Powiązane wpisy :

Projekt Włączone - Embraced realizują:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.