Wizyta końcowa norweskich partnerek

Od 29 sierpnia do 2 września 2023 roku odbywała się wizyta studyjna naszych norweskich partnerek – organizacji Vintage Baby Social Enterprise z Sandefjord, reprezentowanej przez Ann-Merete Haraldsen Lund i Jannicke Kanutta Klausen. Osobom z partnerskiej organizacji towarzyszyły/li: Marit Zimmermann – kierowniczka Voksenopplæring Sandefjord Adult Education Center, Guro Berge Westgaard, która jako pracowniczka NAV współpracuje m.in. z przedsiębiorcami społecznymi w celu prowadzenia różnych kursów dla uchodźców w Sandefjord i Jørn Hammelow-Berg – założyciel i menedżer przedsiębiorstwa społecznego NEW USE.

Nasze gościnie i gość poznali Lublin, miejsce integracji BAOBAB, zwiedzili Ośrodek Bramę Grodzką – Teatr NN, uczestniczyli w koncercie Assefa Sallooma w naszym Miejscu na Rybnej.

Najważniejszym punktem programu było spotkanie podsumowujące projekt z udziałem wszystkich partnerek projektu w Sadybie Rozalin. Nasze norweskie partnerki najbardziej poruszyła debata z udziałem uczestniczek projektu – kobiet z polsko-uchodźczego Kolektywu Włączone, ale też bardzo podobał się występ Dziewczyńskiej Grupy Bębniarskiej, warsztaty integracyjne Lydie Kotliński oraz występ zespołu Ludowego „Powiśle”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć z wizyty studyjnej Kolektywu w Norwegii oraz pokaz produktu stworzonego podczas projektu.

Na zakończenie wizyty udało nam się wspólnie zwiedzić Kazimierz nad Wisłą.

Projekt „Włączone” realizowany jest przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi” w kooperacji z norweską spółdzielnią socjalną Vintage Baby oraz Gminną Biblioteką i Domem Kultury w Łaziskach.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty #FunduszenorweskieiEOG

Projekt:
Powiązane wpisy :

Projekt Włączone - Embraced realizują:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.