Konkurs na plakat rozstrzygnięty

Z radością przedstawiamy zwyciężczynie konkursu na plakat ACCT (Anti-Racism & Civic Courage Training). Został on zorganizowany w ramach rozpoczętej na początku 2023 roku kampanii. Miała ona na celu zachęcenie społeczeństwa do zaangażowania się w walkę z rasizmem, ksenofobią i dyskryminacją w całej Unii Europejskiej. Bardzo się cieszymy, że dwie zwyciężczynie konkursu pochodzą z Polski.

O kampanii
Projekt ACCT to współpraca sześciu organizacji partnerskich z Europy, zaangażowanych w ograniczanie mowy nienawiści, dyskryminacji i przestępstw z nienawiści zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich. Konkurs na plakat był integralną częścią kampanii i miał na celu zachęcenie osób ze wszystkich środowisk do podzielenia się swoją wizją sprawiedliwego społeczeństwa. Materiały kampanijne dotrą do 600 000 osób zarówno w formie online, jak i offline za pośrednictwem różnych kanałów medialnych, w tym mediów społecznościowych, biuletynów, mediów drukowanych oraz kampanii wizualnej w transporcie publicznym w Danii i Niemczech.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczne/ni za ogromny odzew, jaki otrzymałyśmy/liśmy: ponad 50 zgłoszeń z 7 różnych krajów! Każdy plakat był świadectwem talentu i zaangażowania społecznego naszych uczestniczek/ków.


Przedstawiamy zwyciężczynie konkursu:

Anna Michalik
Pochodzi z Łososiny Górnej, obecnie mieszka w Krakowie, Polska.
Media społecznościowe: Instagram: michalik__anna, Twitter: @AnnaMichalik18
O plakacie: „Chciałam pokazać, że kolor skóry niczego nie zmienia”.

Dominika Czaja
Toruń, Polska.
Media społecznościowe: Instagram: dominikaczaja.portfolio, Facebook: Dominika Czaja Fotografia
O plakacie: „Każdy człowiek zasługuje na równe traktowanie. Mam nadzieję, że moje plakaty sprawią, że zobaczysz, że każdy z nas jest taki sam i zasługuje na szczęście.”

Lucía Escudero García
Zalea, Pizarra, prowincja Malaga, Hiszpania.
Media społecznościowe: Instagram: _luciaescudero12
O plakacie: „Chcę podkreślić wartość empatii dla tych, którzy cierpią z powodu jakiejkolwiek formy dyskryminacji, skupiając się na rasizmie. Marzę o społeczeństwie inkluzywnym i wiem, że jest to możliwe, jeśli wszyscy chcemy być jego częścią”.


Co dalej?
Zwycięskie plakaty są istotną częścią kampanii uświadamiającej ACCT, docierając do odbiorców za pośrednictwem różnych platform, w tym kampanii wizualnej w transporcie publicznym w Danii i Niemczech. Będą one również dostępne do pobrania na stronie internetowej ACCT.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i przyczynili się do jego sukcesu. Zachęcamy do śledzenia kolejnych inicjatyw ACCT, nadal dążymy do świata wolnego od dyskryminacji i nienawiści.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w tej ważnej podróży w kierunku bardziej inkluzywnego społeczeństwa!

ACCT finansowany jest ze środków UE i realizuje priorytet zawarty w Programie „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV), pod nazwą „Walka z nietolerancją, rasizmem, ksenofobią, dyskryminacją, mową nienawiści i przestępstwami z nienawiści”.

#https://www.acctforchange.eu/