Podsumowanie miesiąca #październik 2023

My z Wami! Działania na rzecz osób przybywających z Ukrainy

Kontynuujemy pracę biura pomocowego oferującego wsparcie osobom przybyłym z Ukrainy. Przy ulicy Rybnej 4 w Lublinie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, czeka na ukraińskich uchodźców i uchodźczynie nasz zespół. Można się także z nami skontaktować mailowo (ukraina@dlaziemi.org) lub telefonicznie (+48 665 861 238).

Przez ostatnie miesiące zdecydowana większość trafiających do nas osób zgłaszała potrzeby noclegów krótkoterminowych. Możemy ich udzielać dzięki współpracy z Fundacją Biedronki.

Biuro pomocowe może działać dzięki wsparciu takich sponsorów jak: IKEA, Fondation de France, Fundusz Feministyczny i Fundacja BNP Paribas.

Spotkania w naszym Miejscu w Lublinie

Prowadzimy cykliczne warsztaty artystyczne. W poniedziałki o godz. 18 rozpoczynają się warsztaty śpiewacze prowadzone przez Elżbietę Rojek. Zaś w każdą środę, w godzinach 18.00-20.00 odbywają się warsztaty bębniarskie prowadzone przez Tomasza Kozdraja.

Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkie chętne osoby. Warsztaty są bezpłatne.

Kontynuujemy darmowe zajęcia z języka polskiego, adresowane są one do ukraińskich uchodźców i uchodźczyń. Od lipca 2023 roku lekcje realizowane są w ramach projektu „Takie same? Podobne? Różne? – integracja, włączanie, współpraca” finansowanego ze środków IKEA. Zajęcia niezmiennie prowadzi Anastazja Lisowska.

30 października 2023 roku gościłyśmy Adama Wajraka – przyrodnika, dziennikarza, autora książek i fotografa. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Poźniak. Dziękujemy za przybycie i ciekawe rozmowy.

Projekty

„Ogród Społeczny”

Nasz Ogród Społeczny powoli przygotowuje się do zimowej przerwy. Przypomnijmy, że w minionym sezonie odbyło się pięć Dni Otwartych oraz cykl warsztatów samoobrony dla kobiet i dziewcząt.

Tegoroczne Dni Otwarte były możliwe dzięki pomocy UNHCR, the UN Refugee Agency oraz Fondation de France.

Ogród Społeczny został założony dzięki wsparciu Urgent Action Fund, Fundacji im. Stefana Batorego, Funduszu Feministycznego oraz Choose Love.

Obcy? Zbliżenia

W Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie trwają zajęcia dla dzieci. Dają one możliwość kreatywnego spęczenia czasu, wsparcia w nauce języka polskiego w mniej formalnej atmosferze oraz zdobywania nowych umiejętności.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro.

Akcja Integracja

Przed nami ostatnie półrocze projektu. O tym, jakie jeszcze działania zostały do zrealizowania można przeczytać pod tym linkiem.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i funduszy norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Sklep internetowy i stacjonarny Stowarzyszenia

Zapraszamy do sklepu internetowego (http://sklep.dlaziemi.org/) oraz stacjonarnego (Lublin, ul. Rybna 4) gdzie można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Sklep jest czynny od wtorku do piątku w godzinach 12.00-18.00 oraz w soboty od 10.00 do 16.00.

Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można u nas zakupić piękne serwety i czapki Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się również warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. W sklepie znajdziecie też wspaniałe kreacje na niejedną imprezę oraz koszulki z grafikami i zdjęciami przekazanymi nam przez artystów i artystki: Martę Frej, Janka Kozę i Justynę Plec, Yoannę Symbiosis i Adama Wajraka, Od podszewki.

Na co dzień w sklepie możecie spotkać Ingę, jej zatrudnienie jest możliwe dzięki dotacji otrzymanej od Funduszu Feministycznego.

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/wspieraj/