Zrób to sam – Do it Yourself II edycja

I edycja projektu „Zrób to sam! – DIY!” wpisała się w Program Operacyjny „Dzielnice Kultury”, „Kultura i edukacja”, „Lublin dla dzieci”, poprzez organizację warsztatów, które wzbogaciły ofertę wydarzeń artystycznych i kulturalnych w miejscach Lublina o ograniczonym dostępie do kultury, a także w priorytet „Edukacja kulturalna i artystyczna”, poprzez realizację zajęć plastycznych w dzielnicy Felin z wykorzystaniem różnych technik rękodzielniczych.

W ramach projektu aktywnie wypełniliśmy dzieciom czas podczas całego zimowego miesiąca. Poprzez uczestnictwo w warsztatach dzieci kreatywnie spędzały zimowe popołudnia i weekendy. Oderwały oczy od ekranów i poćwiczyły zdolności manualne t.j wbijanie gwoździ i rzeźbienie w glinie. Ponadto własnoręcznie wykonały woskowe świece i pachnące mydełka.

W każdym warsztacie wzięło udział ok. 15 osób w różnym wieku (od 5 do 14 lat).
Przeprowadziliśmy w sumie 32 godziny zajęć (osiem 4-godzinnych warsztatów), prowadzonych przez dwie osoby równocześnie. Było to konieczne ze względu na ilość osób i specyfikę zajęć.
Prowadzący dostosowali warsztaty do możliwości dzieci w każdym wieku. Odbiorcami zadania były osoby nie uczestniczące bezpośrednio w warsztatach, łącznie ok 30 osób.
Każdy z uczestników nauczył się ciekawych technik rzemieślniczo-artystycznych i stworzył (nie jeden) praktyczny przedmiot, który będzie mógł podarować komuś bliskiemu.

Aktualności:

Zrób to sam (II edycja) – projekt zakończony!

II edycja projektu „Zrób to sam! – DIY!” wpisała się w Program Operacyjny „Dzielnice Kultury”, „Kultura i edukacja”, „Lublin dla dzieci”, poprzez organizację warsztatów, które wzbogaciły ofertę wydarzeń artystycznych i kulturalnych w miejscach Lublina o ograniczonym dostępie do kultury, a także w priorytet „Edukacja kulturalna i artystyczna”, poprzez realizację zajęć plastycznych w dzielnicy Felin (w Centrum Aktywności Środowiskowej CAŚ), z wykorzystaniem różnych technik rękodzielniczych. W ramach projektu aktywnie wypełniliśmy dzieciom czas podczas zimowych miesięcy. Poprzez uczestnictwo w warsztatach dzieci kreatywnie spędzały zimowe popołudnia i weekendy. Oderwały oczy od ekranów i poćwiczyły zdolności manualne.

W ramach zadania przeprowadziliśmy 22 godziny zajęć prowadzonych przez 2 osoby na które złożyły się dwa spotkania warsztatów stolarskich (8h), dwa warsztaty ceramiczne (8h) i po jednym warsztacie krawieckim i zapachowym (po 3 h). Podczas warsztatów powstało 10 drewnianych domków dla ptaków, 12 drewnianych
obrazków, 25 glicerynowych mydełek, 15 filcowych ptaszków i 20 prac z gliny (zwierzątek, serduszek, wazoników i mydelniczek). Uczestnicy podczas warsztatów dowiedzieli się jak używać olejków zapachowych podczas robienia glicerynowych mydełek, jak używać stolarskich narzędzi, jak z kawałka deski stworzyć oryginalną dekorację, jak posługując się szablonami wykonywać nieszablonowe filcowe ptaszki.