Podsumowanie miesiąca #sierpień 2022

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Kontynuujemy wakacyjne zajęcia artystyczne w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Dzieci biorą udział w warsztatach bębniarskich prowadzonych Tomasza Kozdraja i kuglarskich pod opieką Katarzyny Kurowskiej.

Aktywności

My z Wami! Działania na rzecz osób przybywających z Ukrainy

Nieprzerwanie prowadzimy działania wspierające dla osób przybyłych z Ukrainy. Dostępny jest nasz telefon interwencyjny, a na potrzebujących czeka Anna Milkivska, z którą można się skontaktować mailowo (ukraina@dlaziemi.org) lub telefonicznie +48 665 861 238, a która jest zatrudniona dzięki Grantowi PoMocy Funduszu Feministycznego. Ania jest także osobą kontaktową dla wszystkich tych, którzy chcieliby skorzystać z krótkoterminowych noclegów oferowanych przez Fundację Biedronka.

Dzięki innemu grantodawcy – Norwegian People’s Aid zatrudniliśmy dwie pracowniczki wspierające osoby z Ukrainy potrzebujące pomocy. Agnieszka Poźniak koordynuje transporty pomocy w Ukrainie, zaś Inga Magebrova wspiera działania Ogrodu Społecznego oraz inicjatywy integracyjne. W tych działaniach wspiera ją Śnieżana Lanko – nasza druga koordynatorka Ogrodu Społeczego, zatrudniona dzięki dotacji przyznanej przez Fundację im. Stefana Batorego.

Częścią naszego zespołu jest także Diana Tapilina, której zatrudnienie jest możliwe dzięki środkom pozyskanym od organizacji Choose Love. Diana w Stowarzyszeniu zajmuję się projektowaniem graficznym, pracą biurową, tłumaczeniami i wspieraniem działań pomocowych w Ukrainie.

Nasze działania pomocowe na rzecz Ukrainy nie byłyby możliwe na taką skalę gdyby nie wsparcie polsko-szwarcarskiej organizacji Helvetico-Polish Collaboration, Fundacji im. Stefana Batorego, Funduszu Feministycznego, Urgent Action Fund for Women’s Human Rights, Norwegian People’s Aid oraz Urzędu Miasta Lublin.

Ogród Społeczny

W sierpniu nasze prace w ogrodzie wspierały dwie wolontariuszki z Belgii z organizacji Bauworde vzw. Ine i Sien – studentki medycyny i pracy socjalnej – przez dwa tygodnie pracowały w Ogrodzie Społecznym i pomagały w przygotowaniu terenu do kontynuacji działań z Leśnej Edukacji. Po pracy na dziewczyny czekało wiele ciekawych atrakcji – uczestniczyły w Festiwalu Carnaval Sztukmistrzów oraz Festiwalu Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym, zwiedziły Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, a w Filharmonii Lubelskiej wysłuchały koncertu Symchy Kellera w ramach Lubliner Festival. Odwiedziły także Lubelskie Słoiki.

14 sierpnia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie otwarte w Ogrodzie. Tym razem dla zaproszonych gości zagrał zespół – Ptaszkowie Śpiewali. Dziękujemy za ten czas, pełen muzyki, dobrej zabawy i wypoczynku i z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.

Stowarzyszenie „Dla Ziemi” na Festiwalu Kocham Cię

W ostatni weekend sierpnia nasz sklep Rzeczy Drugie zawitał na festiwalu Kocham Cię. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i ogromne zainteresowanie naszymi produktami. Wiele rzeczy znalazło swoich nabywców i nabywczynie, a my za uzyskane środki możemy jeszcze skuteczniej prowadzić działania integracyjne.

Projekty

Włączone”

Prace koncepcyjne nad kampanią społeczną nie ustają, tak, jak i praca nad produktem. 5 sierpnia 2022 roku w łaziska część kolektywu pod czujmym okiem ekspertki wykonała prototym produktu, który już niebawem ujrzy światło dzienne.

Zapraszamy do śledzenia strony projektu – https://dlaziemi.org/wlaczone-embraced/

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

MOSTY 2021”

Projekt „Mosty 2021” zakończyłyśmy spacerem wielokulturowym po Łukowie. 30 sierpnia 2022 roku nasz przewodnik – Grzegorz Skwarek – historyk i dyrektor Łukowskiego Domu Kultury zabrał nas na wycieczkę po Łukowie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii o mieście, które obecnie staje się coraz bardziej różnorodne kulturowo dzięki mieszkającym tu osobom z doświadczeniem uchodźczym.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania – https://dlaziemi.org/wielokulturowe-oblicze-lukowa-historia-i-wspolczesnosc/

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Bardzo dobre wieści – strona Stowarzyszenia na Facebooku

Zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie czekają na Was dobre wieści. Za redakcję odpowiada Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz-Kozdraj.

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Asortyment sklepu został powiększony o koszulki z nadrukami OD PODSZEWKI. Ostatnie sztuki polecają się do sprzedaży. Zapraszamy do sklepu (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można także nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także zakupić piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się również warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. W sklepie znajdziecie również wspaniałe kreacje na niejedną imprezę oraz koszulki z grafikami i zdjęciami przekazanymi nam przez artystów i artystki: Martę Frej, Janka Kozę i Justynę Plec, Yoannę Symbiosis i Adama Wajraka. Zapraszamy również na nasz profil na Instagramie – https://www.instagram.com/rzeczy_drugie/

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Podsumowanie miesiąca powstało dzięki wsparciu udzielonemu przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach dotacji „Fundusz Solidarności z Ukrainą”.

#FundacjaBatorego