1 na 100

Bądź 1 na 100! Tak, tak – piszemy właśnie do Ciebie!

Liczba sto jest liczbą bardzo często przywoływaną w 2018 roku, na fali jej popularności postanowiliśmy uruchomić program „Złota setka”. Mamy nadzieję, że będziesz jego częścią. Poświęć nam chwilę i przeczytaj o naszym pomyśle. Liczymy, że dołączysz do złotej setki i zachęcisz innych do towarzyszenia Ci w tym ważnym dla nas przedsięwzięciu.

O co chodzi?

Od pewnego czasu nasze działania z i na rzecz uchodźców i uchodźczyń w województwie lubelskim musiały wyhamować. Środki publiczne, które przez wiele lat były przeznaczane na ten cel zostały zablokowane. Nie są ogłaszane konkursy grantowe. Jednak uchodźcy i uchodźczynie nadal przebywają w ośrodkach. Nadal czujemy potrzebę pracy z tą grupą. Wiemy, że jest to ważne i potrzebne, nie tylko dla uchodźców i uchodźczyń, ale i dla wielu Polek i Polaków.

Co dalej?

Aby dalej działać i kontynuować rozpoczętą w 2009 roku pracę z i na rzecz uchodźczyń i uchodźców przebywających na Lubelszczyźnie potrzebujemy środków finansowych. Postawiliśmy sobie za cel namówienie stu osób do regularnego i czynnego włączenia się w nasze działania poprzez comiesięczne wpłaty darowizny na cele działalności statutowej Stowarzyszenia w wysokości 10 zł lub więcej. Nie ukrywamy, że mamy też nadzieję, że lista miejsc w „Złotej setce” szybko się wypełni i będzie Was, chętnych do wsparcia działań Stowarzyszenia Dla Ziemi, dużo więcej. Swoją szczodrość pokazywaliście już wieloktotnie. Bardzo Wam za to dziękujemy i liczymy, że w Waszym przekonaniu nasze działania są nadal godne wsparcia.

Jak to zrobić?

To naprawdę bardzo proste. I da się opisać zaledwie w dwóch krokach:

  1. Wejdź na stronę swojego banku lub wybierz się do najbliższej placówki i uruchom polecenie zapłaty zobowiązujące do comiesięcznego przekazywania darowizny na cele działalność statutowej w wysokości 10 zł lub więcej. Pamiętaj, że przekazaną darowiznę możesz odliczyć od podatku w zeznaniu rocznym. Dane do przelewu są następujące: Stowarzyszenie Dla Ziemi, Bratnik 5, 21-132 Kamionka,  Bank PKO BP 08 1020 3206 0000 8002 0066 8558. 
  2. Namów swoje znajome i swoich znajomych do zrobienia tego samego.

Skąd będziesz mieć pewność, że Twoje środki są wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem?

Co roku publikujemy sprawozdania finansowe i merytoryczne. Wydatkujemy środki finansowe (niezależnie czy pochodzą ze źródeł publicznych czy prywatnych) zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi w Polsce. Każdą kontrolę finansową przechodzimy pomyślnie. Naprawdę można nam zaufać.

Dalej masz wątpliwości lub pytania? Napisz do nas śmiało, chętnie rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy na pytania. Kontakt do nas to: dlaziemi@dlaziemi.org.

Skip to content