Podsumowanie miesiąca #maj 2024

My z Wami! Działania na rzecz osób przybywających z Ukrainy

W naszym biurze pomocowym wciąż staramy się odpowiadać na bieżące potrzeby zgłaszających się uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Przypominamy, że pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Nasze biuro mieści się przy ulicy Rybnej 4 w Lublinie. Jesteśmy także dostępne mailowo (ukraina@dlaziemi.org) lub telefonicznie (+48 665 861 238).

Biuro pomocowe może działać dzięki dotacjom pozyskanym od takich sponsorów jak: IKEA, Fundusz Feministyczny, Choose Love, a noclegi krótkoterminowe dla osób uchodźczych z Ukrainy finansuje Fundacja Biedronki.

Spotkania w naszym Miejscu w Lublinie

Wciąż zapraszamy na bezpłatne zajęcia artystyczne dla kobiet. Aktualna oferta znajduje się pod tym adresem.

Trwają zajęcia z języka polskiego. Od lipca 2023 roku lekcje realizowane są w ramach projektu „Takie same? Podobne? Różne? – integracja, włączanie, współpraca” finansowanego ze środków IKEA. Zajęcia niezmiennie prowadzi Anastazja Lisowska.

Projekty

OBCY? Zbliżenia

Zakończyłyśmy IV edycję projektu. Jego podsumowanie możecie przeczytać na tej stronie. Jednocześnie z radością informujemy, że decyzją zarządu Fundacji Drzewo i Jutro będziemy mogli kontynuować projekt przez kolejne trzy lata. Otrzymana darowizna wynosi 150 000 zł, w roku 2024 na działania przeznaczymy 45 000 zł.

ACCT dla zmiany

Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbył się trening zorganizowany dla młodzieży uczącej się w radzyńskim OHP. Program wydarzenia opracowany został w trakcie spotkań zespołu projektu. O tym, co się zadziało w Radzyniu możecie przeczytać na tej stronie.

Zaś w dniach 21-22 maja 2024 roku Ewa Kozdraj i Ela Rojek gościły w Hiszpanii. Podczas kolejnego spotkania projektowego, którego gospodarzem było Stowarzyszenie Imagina, omawiane były zrealizowane już działania oraz planowane kolejne wydarzenia.

ACCT finansowany jest ze środków UE i realizuje priorytet zawarty w Programie „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV), pod nazwą „Walka z nietolerancją, rasizmem, ksenofobią, dyskryminacją, mową nienawiści i przestępstwami z nienawiści”.

Ogród Społeczny

Startujemy z trzecim sezonem Ogrodu Społecznego. 1 maja 2024 roku wspólnie sadziłyśmy krzewy, a już wcześniej rozpoczęłyśmy prace ogrodnicze w naszym „tunelu”. Dzięki darowiźnie otrzymanej od UNHCR Polska planujemy organizację pięciu Dni Otwartych. Na pierwsze zaprosimy już w czerwcu.

Sklep internetowy i stacjonarny Stowarzyszenia

Zapraszamy do sklepu internetowego (http://sklep.dlaziemi.org/) oraz stacjonarnego (Lublin, ul. Rybna 4) gdzie można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00.

Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można u nas zakupić piękne serwety i czapki Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się również warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. W sklepie znajdziecie też wspaniałe kreacje na niejedną imprezę oraz koszulki z grafikami i zdjęciami przekazanymi nam przez artystów i artystki: Martę Frej, Janka Kozę i Justynę Plec, Yoannę Symbiosis i Adama Wajraka, Od podszewki.

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/wspieraj/

Oddaj ubrania, ufunduj stypendia

Zachęcamy do wsparcia tworzonego przez nas Lokalnego Funduszu Uchodźczego. Zgromadzone środki pozwolą nam wypłacać stypendia edukacyjne dla dzieci i młodzieży mieszkających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Koszt miesięcznego stypendium dla jednej osoby to 300 zł. Wesprzeć Fundusz można oddając ubrania przez portal Ubrania do oddania. Link do naszej kampanii znajduje się pod tym adresem.