„Nasza droga” – wernisaż

14 kwietnia 2023 roku, w naszym Miejscu w Lublinie, odbył się wernisaż poświęcony odsłonie tkaniny autorstwa Zairy Avtaevej i Zaliny Tavgereevej, członkiń Kolektywu Kobiecego „Włączone”.

Autorki tak napisały o swoim dziele: „Tkaninę „Nasza droga” uszyłyśmy z ubrań, które pozostały w naszym sklepie Rzeczy Drugie i tych podarowanych nam przez różne osoby. Tak powstał obraz przedstawiający kobiety-migrantki, które znalazły siebie w Polsce”.

Twórczynie otrzymały wsparcie od Fundacji Kuchnia Konfliktu w ramach konkursu, który jest częścią projektu “O Nas z Nami” dedykowanego imigrantom i imigrantkom, w tym przede wszystkim osobom z doświadczeniem uchodźstwa.
Projekt Fundacji Kuchnia Konfliktu jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Wernisaż był także okazją do spotkania Kolektywy Kobiecego „Włączone”. W wydarzeniu, oprócz członkiń kolektywu, uczestniczyła również Agnieszka Czyżewska-Jacquemet – reportażystka Radia Lublin.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty #FunduszenorweskieiEOG

Fot. Julia Słomińska

Projekt:
Powiązane wpisy :

Projekt Włączone - Embraced realizują:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.