Coraz bliżej do spektaklu!

Nie ustają prace nad spektaklem teatralnym przygotowywanym przez dzieci mieszkające w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Jego reżyserką i producentką jest Elżbieta Rojek. A przygotowanie takiego przedsięwzięcia to nie tylko ćwiczenie ról. Podczas ostatnich spotkań grupa, przy pomocy Zairy Avtaevy, wykonała pacynki, które wykorzystane zostaną w spektaklu. Prace kontynuowane były podczas kolejnych zajęć. Furorą okazał się strój boćka, który trafił do nas dzięki uprzejmości Sabiny Englot. 

Słodkim zwieńczeniem zajęć bywają również wspólne wyjścia na lody. 

Spektakl powstaje w ramach projektu „Włączone”.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty #FunduszenorweskieiEOG

Zaira Avtaeva – pochodzi z Czeczenii. Interesuje się rękodziełem. Mieszkając w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie, była bardzo aktywną uczestniczką różnych warsztatów dla kobiet. Jej działalność w Stowarzyszeniu „Dla Ziemi” to głównie prowadzenie zajęć artystycznych dla dzieci mieszkających w ośrodku oraz wytwarzanie rękodzieła, które można kupić w sklepie społecznym „Rzeczy Drugie”.

Elżbieta Rojek – jej głównym polem działań jest praca z dziećmi i młodzieżą wspierająca edukację, między innymi poprzez teatr i muzykę oraz wspieranie integracji. Jest absolwentką filologii ukraińskiej, a przez wiele lat była wokalistką Orkiestry Świętego Mikołaja, a także aktorką Stowarzyszenia Teatralnego Gardzienice i Stowarzyszenia Teatralnego Chorea. Jest związana z wieloma instytucjami kulturalnymi w Polsce i za granicą, prowadzi liczne warsztaty, gra jako aktorka, występuję jako wokalistka, a także zdarza jej się tworzyć choreografię i muzykę do spektakli. Otrzymała nagrodę Zasłużonej Działaczki Kultury od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt:
Powiązane wpisy :

Projekt Włączone - Embraced realizują:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.