Zbliża się kolejny semestr akademicki

Już wkrótce rozpoczniemy powakacyjną naukę z Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Studentki i studenci, w ramach stażu, poprowadzą lekcje języka polskiego dla dzieci z doświadczeniem uchodźczym. Pora zatem na podsumowanie. W poprzednim semestrze w stażu akademickim udział wzięło 65 studentek i jeden student. Wsparcie językowe otrzymało 31 dzieci z ośrodka i dwie osoby dorosłe.

Zapytałyśmy dzieci co sądzą o lekcjach. Oto co powiedziały:
“Panie przekazały mi dużo wiedzy i jestem z tego dumna, dzięki paniom dostawałam dobre oceny w szkole”;
“Na zajęciach poznałam dużo nowych słów i lepiej rozumiem po polsku”;
“Dziękuję Pani za to, że prowadziła ze mną zajęcia. Za to, że cieszyła się z moich sukcesów i za dobre słowa. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy”.

A jak zajęcia podsumowały osoby uczące?
“Zajęcia dają nauczycielowi dużo satysfakcji z postępów ucznia i dają okazję do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. To bardzo cenne doświadczenie”;
“Efekty widoczne na każdych lekcjach motywują do działania i przynoszą wiele satysfakcji”;
“Prowadzenie zajęć nauczyło mnie bardzo wiele, pozwoliło mi nabyć wiele praktycznych umiejętności. Również obserwowanie progresu chłopca było dla mnie bardzo motywujące”.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.


#AktywniObywateleGranty #FunduszenorweskieiEOG

Projekt:
Powiązane wpisy :

Projekt Włączone - Embraced realizują:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.