Spotkanie w Łaziskach – pierwsze z cyklu spotkań terenowych na Lubelszczyźnie

13 października, w ramach projektu Włączone, odbyło się pierwsze z cyklu 9-ciu spotkań terenowych na Lubelszczyźnie. W spotkaniu wzięło udział 20 kobiet. Podczas tych spotkań będziemy dzielić się doświadczeniem kolektywnej współpracy, opowiadać o wypracowanych modelach, mówić o naszym produkcie. Spotkania, prowadzone przez osoby z Kolektywu, będą okazją do zobaczenia z bliska, poznania historii, opowiedzenia o projekcie i o naszym produkcie. Systematycznie będziemy odwiedzać kolejne organizacje kobiece na Lubelszczyźnie. Łaziska były pierwszym miejscem, w jakim gościł Kobiecy Kolektyw Włączone. Spotkanie w Łaziskach po raz kolejny pokazało nam, że to co robimy ma sens!
Od 2014 r. jest to kluczowe działanie naszej organizacji, zastopowane przez czas pandemii. Zmieniać postrzeganie uchodźców można na poziomie systemowym, ale nam najbliższe są bezpośrednie spotkania To one łamią stereotypy, zbliżają do siebie i przekonują, że uchodźcy to takie same osoby jak my, a różni nas jedynie sytuacja, w jakiej się znajdujemy.
Przed nami zatem bardzo intensywny czas.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty #FunduszenorweskieiEOG

Projekt:
Powiązane wpisy :

Projekt Włączone - Embraced realizują:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.