Projekt DiA – warsztaty Loesje

16 czerwca 2020 roku, w ramach partnerskiego projektu Dialogue in Adult Education (program Erasmus+), odbyły się warsztaty online z kreatywnego pisania metodą Loesje. Zajęcia prowadziły Osoby z ukraińskiej organizacji Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій (UNAEDI).

Czym jest Loesje?

Warsztaty pisania Loesje to kreatywne zajęcia grupowe, podczas których uczestnicy tworzą krótkie teksty przy użyciu specjalnej metody pisania tekstu opracowanej przez Loesje. Ponieważ teksty Loesje są w większości pozytywne i zabawne, a jednocześnie krytyczne, pobudzają widza do spojrzenia na wszystko z nowej perspektywy, a także do podjęcia działań w swoim życiu. Każdy warsztat jest inny i indywidualny, ponieważ to grupa decyduje, o jakich tematach chciałaby pisać w trakcie procesu. Można również zorganizować warsztaty dotyczące określonego tematu.

Żadne wcześniejsze doświadczenie nie jest potrzebne, a pod koniec każdego warsztatu kreatywnego pisania uczestnicy piszą teksty Loesje, ponieważ znajdują nowe sposoby kreatywnego myślenia. „Nie wiedziałem, że jestem taki kreatywny” to cytat, który słyszy się po wielu warsztatach.

Zaproszenie metody Loesje na warsztaty może być dobrym pomysłem na dzień tematyczny lub wycieczkę firmową, ponieważ jest to czynność, którą można łatwo wykonać w grupie do 15 osób. W Polsce wiele przykładów możemy znaleźć na stronie: http://www.loesje.pl/.

Europäische Erwachsenenbildung in DeutschlandAufbruch Neukölln e.V.., @PlanBe, Plan it Be it, Sveučilište u Zagrebu, Факултет за безбедност – Скопјe, Crossing Borders.

Oto kilka przykładowych haseł, które utworzyliśmy podczas warsztatów:

Projekt:
Powiązane wpisy:

Projekt realizowany w ramach: