Podsumowanie miesiąca #kwiecień 2024

My z Wami! Działania na rzecz osób przybywających z Ukrainy

W kwietniu kontynuowałyśmy działania naszego biura pomocowego starając się odpowiadać na bieżące potrzeby zgłaszających się uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Przypominamy, że pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Nasze biuro mieści się przy ulicy Rybnej 4 w Lublinie. Jesteśmy także dostępne mailowo (ukraina@dlaziemi.org) lub telefonicznie (+48 665 861 238).

Obecnie biuro pomocowe może działać dzięki dotacjom pozyskanym od takich sponsorów jak: IKEA, Fundusz Feministyczny, Choose Love, a noclegi krótkoterminowe dla osób uchodźczych z Ukrainy finansuje Fundacja Biedronki.

Spotkania w naszym Miejscu w Lublinie

Kontynuujemy bezpłatne zajęcia artystyczne dla kobiet. Aktualna oferta znajduje się pod tym adresem.

Dwa razy w tygodniu dwie grupy spotykają się na zajęciach języka polskiego prowadzonych w naszej lubelskiej siedzibie. Od lipca 2023 roku lekcje realizowane są w ramach projektu „Takie same? Podobne? Różne? – integracja, włączanie, współpraca” finansowanego ze środków IKEA. Zajęcia niezmiennie prowadzi Anastazja Lisowska.

Konferencje i spotkania

Olga Mazur reprezentowała nas podczas IV Forum Współpracy i Migracji. Wydarzenie odbyło się w dniach 18-19 kwietnia 2024 roku. Zorganizowane zostało przez Konsorcjum Migracyjne. 

Projekty

Akcja Integracja

W kwietniu zakończył się projekt „Akcja Integracja”. 22 kwietnia 2024 roku odbyło się spotkanie podsumowujące. Wydarzenie zostało zorganizowane w radzyńskim OHP. To w tej placówce, od września 2022 roku, Olga Mazur pracuje jako asystentka międzykulturowa. Jej zatrudnienie było możliwe dzięki środkom z projektu „Akcja Integracja”.

Przypominamy, że na naszym kanale na You Tube można obejrzeć kolejne wykłady powstałe w ramach projektu.

Zachęcamy do oglądania!

Na naszej stronie internetowej przeczytać można także podsumowanie serii szkoleń prowadzonych przez prof. Małgorzatę Pamułę-Behrens oraz zapoznać się z materiałami szkoleniowymi.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i funduszy norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Sklep internetowy i stacjonarny Stowarzyszenia

Zapraszamy do sklepu internetowego (http://sklep.dlaziemi.org/) oraz stacjonarnego (Lublin, ul. Rybna 4) gdzie można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00.

Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można u nas zakupić piękne serwety i czapki Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się również warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. W sklepie znajdziecie też wspaniałe kreacje na niejedną imprezę oraz koszulki z grafikami i zdjęciami przekazanymi nam przez artystów i artystki: Martę Frej, Janka Kozę i Justynę Plec, Yoannę Symbiosis i Adama Wajraka, Od podszewki.

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/wspieraj/

Oddaj ubrania, ufunduj stypendia

Zachęcamy do wsparcia tworzonego przez nas Lokalnego Funduszu Uchodźczego. Zgromadzone środki pozwolą nam wypłacać stypendia edukacyjne dla dzieci i młodzieży mieszkających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Koszt miesięcznego stypendium dla jednej osoby to 300 zł. Wesprzeć Fundusz można oddając ubrania przez portal Ubrania do oddania. Link do naszej kampanii znajduje się pod tym adresem.