Kolejna grupa ukończyła kurs języka polskiego

31 stycznia 2023 roku kolejna grupa osób uchodźczych z Ukrainy ukończyła kurs języka polskiego jako obcego. Zajęcia prowadzimy od zeszłego roku, w bezpłatnych lekcjach uczestniczą dwie grupy dorosłych osób. Każda z nich spotyka się dwa razy w tygodniu. Od początku uruchomienia kursów nauczycielką w naszym Miejscu w Lublinie jest Anastazja Lisowska. To właśnie ona sprawia, że zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem. Świadczą o tym opinie uczestników i uczestniczek kursu (pisownia oryginalna):

To mój drugi kurs języka polskiego i mam co porównać. Nigdy nie spotkałam lepszej nauczycielki niż Pani Anastazja. Wyjaśnia wszystko bardzo jasno i przejrzyście. Dopiero po zajęciach z panią Anastazją zaczęłam poprawnie pisać i mówić po polsku. Na zajęciach pani Anastazja przykłada dużą wagę do wymowy. Dziękuję za kurs i takiego nauczyciela jak Pani Anastazja. Wszystko w porządku!

Jestem bardzo zadowolona zajęciami języka polskiego! Kiedy przyjechałam do Polski nic nie mówiłam i nie rozumiała po polsku. Teraz mogę nawet pisać. Oczywiście, że błądy mam, jednak bardzo cieszę się, że coś już umiem. Jestem bardzo wdzięczna stowarzyszenie, które zorganizowało ten kurs dla uchodźców z Ukrainy i bardzo wdzięczna nauczycielce, która uczy nas!!!

Jestem bardzo zadowolona z tego kursu języka polskiego! Pani Anastazja jest świetną nauczycielką i moim zdaniem najlepszą(bo to jest już muj trzeci kurs i mam z czym porównać). Nauczyłam się nie tylko gramatyki ale i pokonałam barierę językową. Jestem bardzo wdzięczna za taką możliwość bezpłatnie nauczyć się języka polskiego! Bardzo dziękuję!

Dziękuje bardzo za zajęcia. Bardzo cieszę się ze miałam możliwość uczyć się języka polskiego z Panią Anastasija. Mogę pisać i czytać po polsku. Taki zajęcia są bardzo potrzebne dla uchodźców. Dziękuje bardzo

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Takie same? Podobne? Różne? – integracja, włączanie, współpraca” finansowanego ze środków IKEA.