Relaksacyjne warsztaty dla kobiet

Zeszły tydzień zamknęłyśmy w Miejscu w Lublinie warsztatami relaksacyjnymi. 5 maja 2023 roku po raz kolejny zawitała do nas Agnieszka Sikorska, która przeprowadziła zajęcia dla kobiet. Pokazała nam, w jaki sposób wyciszyć ciało, zrelaksować je, a przede wszystkim poświęcić czas samej sobie. Dziękujemy za to doświadczenie!

Wydarzenie mogłyśmy zorganizować dzięki wsparciu otrzymanemu od Funduszu Feministycznego.

Agnieszka Sikorska – performerka, tancerka i pedagożka tańca. Rozwija swoją praktykę ruchu w relacji i inspiracji naturą. W sztuce główny punkt zainteresowania kładzie na relację widza i performera, na interakcje i tworzenie miękkiej przestrzeni pomiędzy. 
Wykształcenie zdobywała na kierunku Taniec na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Academy of Performing Arts w Pradze oraz podczas programu tanecznego Warsaw Dance Department. Zaś będąc trzy miesiące w Izraelu trenowała z zespołami Batsheva, Vertigo oraz Yasmeen Godder. W 2020 roku ukończyła drugi rok kursu Akademii Choreografii Eksperymentalnej, kolektywu “Centrum w Ruchu”. Zaś w 2021 szkoliła się pod okiem Davida Zambrano. 
Obok praktyki artystycznej rozwijała również umiejętności pedagogiczne. Uczyła w takich placówkach jak: Studio Oddaj Ciężar, Akademia Tańca Zawirowania, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warsaw Dance Department, Nowy Teatr w Warszawie, AKS Zły. Od wczesnych lat uczyła dzieci i młodzież na obozach, to dało jej inspirację do stworzenia serii zajęć „Ruch Kreatywny” dedykowanych dzieciom i ich rodzicom, które miały na celu rozwijać ich spontaniczną ekspresję. Tworzy autorskie zajęcia dla dorosłych z pola tańca współczesnego, kolektywnej pracy projektowej oraz świadomości ciała, aby szerzyć wiedzę na temat tańca w Polsce.

Projekt:
Powiązane wpisy:

Projekt realizuje:

Finansowanie: