Panie Makka i Zalina na spotkaniach w Łodzi

22 lutego 2020 roku, Fundacja Obszar Wspólny z Łodzi zaprosiła nas na spotkanie w swojej siedzibie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „OBCY? Zbliżenia”, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Drzewo i Jutro. Pani Makka i Zalina opowiedziały o sytuacji uchodźczyń w Polsce.

Następnego dnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa odbyły się warsztaty introligatorskie dla kobiet, współtworzone przez uchodźczynie i artystkę Pamelę Bożek, twórczynię marki „Notesów z Łukowa”. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczki wykonały notesy, a w trakcie pracy toczyły się kolejne opowieści.

Ogromnie dziękujemy za zaproszenie Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny, którego tytuł to “Przekraczanie granic”. Stworzona przez członkinie Klubu Spotkań Kobiet z Łukowa i artystkę Pamelę Bożek praca “Wasze Rzeczy” (w ramach mini grantu Funduszu Feministycznego), jest prezentowana w muzeum jako dzieło specjalne 16.MTT. W dwudniowych spotkaniach wzięło udział ponad 30 osób.

Zdjęcia: Obszar Wspólny, Pamela Bożek

Projekt:
Powiązane wpisy:

Projekt realizuje:

Finansowanie: