Konkurs na plakat – „Podziel się swoją wizją – jak przeciwdziałać rasizmowi, ksenofobii i dyskryminacji?”

ACCT rozpoczyna kampanię społeczną i konkurs na plakat: “Podziel się swoją wizją – jak przeciwdziałać rasizmowi, ksenofobii i dyskryminacji?”

O KONKURSIE

Realizatorzy i realizatorki projektu ACCT (Anti-Racism & Civic Courage Training) mają przyjemność ogłosić konkurs na plakat w ramach kampanii mającej na celu promowanie różnorodności oraz przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii i dyskryminacji, zarówno na poziomie lokalnym, jak i europejskim. Zapraszamy osoby ze wszystkich środowisk do podzielenia się swoją wizją.

Projekt ACCT, czyli współpraca sześciu organizacji partnerskich z całej Europy, ma na celu ograniczenie dyskryminacji, mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści, zarówno na obszarach miejskich jak i wiejskich.

Celem konkursu jest zaangażowanie opinii publicznej w kreatywny sposób, podnosząc tym samym świadomość wyzwań i możliwości związanych z różnorodnością w tych społecznościach.

WARUNKI UCZESTNICTWA

Aby wziąć udział w konkursie, osoby fizyczne mogą przesłać swoje projekty w formacie cyfrowym, zgodnie z wytycznymi i kryteriami dostępnymi na stronie internetowej projektu ACCT (ACCTforchange.eu) – plakat należy przygotować w formacie A4 i opublikować go na swoim profilu w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Linkedln) i oznaczyć organizacje realizujące projekt (Comparative Research Network, Crossing Borders, Imagina, Stowarzyszenie „Dla Ziemi”, Association on Refugees and Migrants Bulgaria, Perspekt Initiative) oraz hasztagi: #ACCT #CivicCourage #antiracism #nohate  #ACCTpostercampaign. Osoby, które nie chcą publikować swoich prac na portalach społecznościowych mogą wysłać plakat na adres poster@acctforchange.eu.

Plakat może być przygotowany w dowolnym języku (językach). Jedna osoba może przesłać maksymalnie 3 plakaty.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2023 roku.

WYNIKI KONKURSU

Po zakończeniu procesu oceny i selekcji najlepsze plakaty zostaną włączone do kampanii społecznej ACCT. Kampania będzie wykorzystywać różne kanały medialne, w tym media społecznościowe, biuletyny, media drukowane (plakaty/ulotki) oraz nośniki wizualne w transporcie publicznym w Danii i Niemczech, aby dotrzeć do 600 000 osób, zarówno w formie online, jak i offline. Plakaty będą również dostępne do pobrania za pośrednictwem strony internetowej ACCT.

Informacja o zwycięskich plakatach zostanie ogłoszona 1 października 2023 roku, a zwycięzców i zwyciężczynie oznaczymy w mediach społecznościowych i  uwzględnimy w kampanii społecznej. Wygrają także wyjazd do Berlina na ostatnie szkolenie w ramach projektu ACCT, aby móc zaangażować się we wspólną pracę!

WIĘCEJ INFORMACJI

Aby uzyskać więcej informacji na temat zasad konkursu, wytycznych i sposobu uczestnictwa, zapraszamy na stronę internetową projektu ACCT pod adresem acctforchange.eu lub dowolną z platform mediów społecznościowych organizacji partnerskich:

Comparative Resarch Network

Crossing Borders

Imagina

Stowarzyszenie „Dla Ziemi”

Association on Refugees and Migrants Bulgaria

Perspekt Initiative


ACCT finansowany jest ze środków UE i realizuje priorytet zawarty w Programie „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV), pod nazwą „Walka z nietolerancją, rasizmem, ksenofobią, dyskryminacją, mową nienawiści i przestępstwami z nienawiści”.