Wrześniowe warsztaty Krav Maga

Pierwszy weekend września 2023 roku kolejne 16 kobiet i dziewcząt trenowała w Bratniku Krav Magę. Trenerka – Elina Toneva – zapoznała uczestniczki z podstawowymi elementami samoobrony. Cieszymy się, że zajęcia odpowiadają na potrzeby osób uczestniczących, które podzieliły się z nami refleksjami na temat warsztatów.

„Dało mi to większą świadomość moich własnych możliwości, świadomość, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a ja nigdy nie jestem bezbronna. Nasza instruktorka jest niesamowitą osobą, bardzo inspirującą i będącą chodzącym dowodem, że kobiety są naprawdę silne”.

„Tak się złożyło, że temat samoobrony i oporu wobec przemocy jest obecnie jednym z głównych dla wielu Ukrainek oraz dla mnie. Większość z nas nie czuje się bezpiecznie – ani w narażonej na agresję przez rosjan Ukrainie, ani w obcych krajach, daleko od domu, szukając schronienia dla siebie i swoich dzieci. I niezwykle ważnym jest nabycie umiejętności ochrony przed napastnikami i zachowania się w sytuacjach kryzysowych. Czuję, że Krav Maga daje odpowiedzi na pytania, które pojawiły się przede mną od początku wojny. To także szansa na pokonanie stresu, nabranie większej pewności siebie”.

Kolejne spotkanie z Eliną już w październiku.

Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu Urgent Action Fund i Funduszu Feministycznego.