Trening w Luksemburgu

28 i 29 sierpnia 2025 roku trzy osoby współpracujące wolontariacko z naszą organizacją – Magda Pick-Borówka, Volha Saroka i Alesia Seraya wzięły udział w dwudniowym treningu w Luksemburgu w ramach projektu „Empowering Creative Minds”.

Warsztaty dla organizacji partnerskich prowadził Walid El Masri z syryjskiej organizacji Douri – gospodyni tego spotkania. Warsztat był skierowany na odkrywanie własnej spontaniczności i wyrażania emocji bez oceniania i krytyki. Prowadzący opowiadał o tym, jak opracowywał swoją metodę pracy z traumą poprzez wykorzystanie technik arteterapii, malarstwa naskalnego oraz narracji w pracy z trudnym doświadczeniem. Odbyło się także spotkanie z reżyserem Zain Bouch, który dzielił się historią powstania swojego filmu „Salim”, wpisując go w kontekst syryjskiej polityki. A także warsztaty praktyki somatycznej prowadzone przez Alesię. Grupa odwiedziła Muzeum Oporu i Praw Człowieka — narodowe muzeum w Esch-sur-Alzette w południowym Luksemburgu, powstałe w 1956 roku i dedykowane historii II wojny światowej oraz praw człowieka.

Projekt, finansowany ze środków programu Kreatywna Europa, realizujemy w międzynarodowym zespole w składzie – Comparative Research Network (Niemcy), Ukrainian Network of Adult Education and Development (Ukraina), DOURI (Luksemburg) oraz Stowarzyszenie „Dla Ziemi” (Polska).

#healingjourney #ptsd #traumaandthebrain #mentalhealthawarenessmonth #neuropoetry #posttraumaticgrowth #CreativeHealing #MentalHealthAwareness #creativeeuropemedia #humanrights #culturalcooperation #EmpoweringCreativeMinds  #EuropeForCulture