SKLEP SPOŁECZNY
rzeczydrugie.pl

Jak to się zaczeło?

W 2018 roku w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie utworzyłyśmy Klub Spotkań Kobiet, czyli pracownię artystyczno-rzemieślniczą. Zapraszałyśmy artystki z całej Polski, które uczyły uchodźczynie różnego rzemiosła. M.in. zgłosiły się do nas osoby z Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, które przeprowadziły serię warsztatów, a student tej uczelni wykonał projekt pracowni.

Craft for Dignity

Założyłyśmy działalność gospodarczą i wykreowałyśmy markę CRAFT FOR DIGNITY – rzemiosło tworzone przez uchodźczynie i migrantki, która potem przekształciła się w markę Rzeczy Drugie – Second Things. Powstał internetowy Sklep Społeczny rzeczydrugie.pl.

Notesy z Łukowa

To mikro-marka introligatorska i projekt partycypacyjny artystki Pameli Bożek realizowany z uchodźczyniami z Ośrodka dla Cudzoziemców i Cudzoziemek w Łukowie

Sklep internetowy:

Sklep stacjonarny:

Lublin, ul. Rybna 4
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek – 14.00-18.00

Gałęzie działalności

W sklepie są cztery działy:

  • Rzeczy z Drugiej Ręki, czyli wyselekcjonowane, używane ubrania dla kobiet

  • Tiszerty – wykonane z bawełny organicznej i szyte w Polsce koszulki wykonane w technice sitodruku, z grafikami i zdjęciami od znanych artystów/tek jak np. Marta Frej czy Janek Koza, lub przyrodnika Adama Wajraka

  • Rękodzieło – produkty sprzedawane w tym dziale są robione ręcznie, z naturalnych materiałów lub recyklingowych. Na przykład są to:

– zeszyty z niespodzianką, utworzone przez Joannę Kurkiewicz

– woreczki na zakupy (które były częścią kampanii społecznej Funduszu Feministycznego)

  • Notesy z Łukowa, utworzone przez Pamelę Bożek

Asortyment: