Rozpoczynamy cykl spotkań integracyjnych

Wraz z otwarciem punktu pomocowego, nowego Miejsca organizacji, które znajduje się w Lublinie przy ulicy Rybnej 4, rozpoczynamy cykl spotkań.
Mają one integrować środowisko kobiet przybyłych z Ukrainy z mieszkankami Lubelszczyzny, a także pomagać Ukrainkom przetrwać ten trudny okres, umożliwić nabywanie nowych kompetencji, wymianę wiedzy, służyć wytchnieniu, wzajemnemu poznaniu.


Osobą która zajmuje się organizacją tych wydarzeń jest Weronika Bilous – aktywistka, matka dwójki dzieci, instruktorka sztuk walki, która po agresji na Ukrainę znalazła tymczasowy dom w Lublinie. Zatrudnienie Weroniki jest możliwe dzięki środkom pozyskanym od Fundacji im. Stefana Batorego w ramach Funduszu Solidarności z Ukrainą.

 
Pierwsze spotkanie odbyło się już w grudniu, a zatytułowane było „Jak zarabiać online”. Siedem kobiet -specjalistek w różnych dziedzinach, posiadających doświadczenie w pracy online, dzieliło się wiedzą z uczestniczkami. Celem było znalezienie nowych pomysłów i odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób, pomimo tej potwornie trudnej sytuacji, można skutecznie działać, jak nie stać w miejscu?