Muzyczna sobota w Ogrodzie Społecznym

Za nami kolejne wydarzenie w Ogrodzie Społecznym. W sobotę, 23 lipca 2022 roku, odwiedziły nas rodziny ukraińskie mieszkające w Chełmie, które uczą się języka polskiego dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Dla Ziemi”. Zanim grupa dotarła do Bratnika, zwiedziła Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W Ogrodzie Społecznym czekały na nich warsztaty bębniarskie prowadzone przez Tomasza Kozdraja. Zaś pod okiem Lydie Kotlinski odbyły się zajęcia wokalne. Nie zabrakło także odpoczynku, rozmów, dobrego jedzenia i lodów.

Ogród Społeczny to miejsce integracji prowadzone przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi”. Jego liderkami są Śnieżana Lanko oraz Inga Mgebrova, które przyjechały do Polski po agresji rosyjskiej na Ukrainę. W Ogrodzie nie tylko uprawiane są rośliny, ale również prowadzone działania integracyjne adresowane do osób z Ukrainy i społeczności lokalnej. Sobotnie warsztaty nie były pierwszym tego typu spotkaniem, za nami już zajęcia ruchowe, w planach mamy kolejne aktywności.

Ogród Społeczny może się rozwijać dzięki środkom pozyskanym od Fundacji im. Stefana Batorego, Funduszu Feministycznego, Norsk Folkehjelp, Urgent Action Fund for Women’s Human Rights.