Dwa lata wsparcia osób uchodźczych z Ukrainy

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnoskalową wojnę z Ukrainą. Pociągnęło to za sobą szereg konsekwencji międzynarodowych. Jedną z nich było przybycie do Polski dużej ilości osób uchodźczych uciekających przez wojną. Nasza organizacja od samego początku konfliktu wspierała humanitarnie i integracyjnie uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy.

Codziennie staramy się odpowiadać na najpilniejsze potrzeby zgłaszających się do nas osób. Pomagamy w szukaniu noclegów, pracy, dostępu do opieki medycznej czy psychologicznej. W miarę możliwości wspieramy również osoby pozostałe w Ukrainie.

Jednocześnie prowadzimy działania integracyjne, organizujemy kursy języka polskiego, warsztaty artystyczne. Stworzyliśmy Ogród Społeczny w Bratniku – miejsce uprawy roślin oraz integracji osób uchodźczych z lokalną społecznością.

Dwa lata po wybuchu wojny chcemy wrócić do tych momentów, w których choć na chwilę udało się sprawić, że wspierane przez nas osoby poczuły spokój i radość. Potrzeby zgłaszających się uchodźców i uchodźczyń są ogromne, nie jesteśmy w stanie na wszystkie odpowiedzieć, ale staramy się tworzyć bezpieczną przestrzeń do nawiązywania relacji z polskimi sąsiadami i sąsiadkami.

Dziękujemy za Waszą obecność i zaufanie.

Jeden z Dni Otwartych w Ogrodzie Społecznym

Wycieczka dla młodzieży z Ukrainy uczącej się w radzyńskim OHP

Wakacyjny wyjazd do Bałtowa

Wsparcie dzieci pozostałych w Ukrainie

Spotkania integracyjno-wspierające

Wyprawki szkolne dla dzieci z Ukrainy

Warsztaty bębniarskie

Zajęcia relaksacyjne dla kobiet

Spotkanie twórcze z okazji urodzin Stowarzyszenia „Dla Ziemi”