Newsletter – luty 2021

Newsletter – luty 2021

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Zajęcia dla dzieci

W lutym podsumowałyśmy działania wspierające edukację dzieci uchodźców. W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego 25 studentek Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie udzielało indywidualnych korepetycji z języka polskiego dla dzieci mieszkających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Co ważne działania te nie ustają i są kontynuowane. Więcej o naszych działaniach wspierających edukację dzieci cudzoziemskich można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu ngo.pl – https://publicystyka.ngo.pl/dzieci-uchodzcze-i-wyzwania-edukacji-zdalnej-z-doswiadczen-stowarzyszenia-dla-ziemi-w-2020-roku?fbclid=IwAR0TBx0ZUziClwhJcCHOA9Bne-2aWR75b24C8vU88voC_sjYBAr8K_gLoRM

Działania adresowane do dzieci cudzoziemskich możliwe są dzięki środkom pozyskanym od osób prywatnych, Sojuszniczek i Sojuszników organizacji, wolontarystycznej pracy wielu osób oraz wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro, finansującej projekt „OBCY? Zbliżenia” i Fundacji Edukacja dla Demokracji, operatora programu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, ze środków której realizujemy projekt „Damy Radę! Wsparcie edukacji dzieci uchodźczych”.

 

Aktywności

14 lutego 2021 roku Stowarzyszenie Dla Ziemi obchodziło 26. Urodziny. Bardzo się cieszymy, że wciąż udaje nam się podejmować ważne inicjatywy i wciąż jesteście z nami – nasze Sojuszniczki i nasi Sojusznicy. Bez Was by się nie udało!

23 lutego 2021 roku Magdalena Kawa, Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek wzięły udział w spotkaniu „Śniadania przy innowacjach” organizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. J. Regulskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie i Uniwersytetem Jagiellońskim. W trakcie spotkania przedstawione zostały założenia projektu „Inkubator Włączenia Społecznego”, w jego ramach zainteresowane podmioty mogą starać się o wsparcie swoich innowacyjnych działań. O wsparcie można starać się już w marcu 2021 roku.

W lutym najwięcej czasu poświęciłyśmy innowacjom. Systematyczne spotkania, szkolenia, to część naszej aktywności, która odbywa się w ramach programu Hello Entrepreneurship Fundacji Ashoka, do której finału dostałyśmy się wraz z 10 inicjatywami migranckimi i uchodżczymi z całej Polski. Utworzony przy organizacji Kolektyw Rzeczy Drugie został wybrany w ramach otwartego naboru pomysłów Fundacji Stocznia i wielkimi krokami zbliża się do kolejnego etapu konkursu – to też spotkania, planowanie działań, strategie.

Bardzo dobre wieści – strona Stowarzyszenia na Facebooku

Zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie czekają na Was dobre wieści. Za redakcję odpowiada Ewa Kozdraj, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz.

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

W lutym w naszym sklepie (http://sklep.dlaziemi.org/) zagościły nowe produkty. Dzięki uprzejmości Marty Frej, Justyny Plec i Janka Kozy możecie zamawiać koszulki z udostępnionymi nam przez nich grafikami. Dodatkowo w sklepie  można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz w sklepie kupicie także piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się też warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. A w Drugich rzeczach oprócz koszulek znajdzie się cała masa kreacji na niejedną imprezę!

 

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content