Newsletter – listopad 2020

Newsletter – listopad 2020

Prezenty od łukowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża

Dobre uczynki wracają! Łukowski oddział PCK przekazał prezenty dla dzieci mieszkające w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Bardzo dziękujemy za podarunki. Dla przypomnienia dopiszemy, że wiosną mieszkanki Ośrodka szyły maseczki, które trafiły m.in. właśnie do Lubelskiego Oddziału PCK i Domu Pomocy Społecznej w Łukowie.

 

Projekt „Damy radę! Wsparcie edukacji dzieci uchodźczych”, został sfinansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Dzięki nawiązaniu współpracy z panią profesorką Małgorzatą Pamułą-Behrens z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, udało się zorganizować praktyki studentek tej uczelni w Ośrodku w Łukowie. Obecnie w ramach projektu praktyki odbywa u nas 20 osób. Uczą języka polskiego jako obcego, oczywiście online, w formule jedno dziecko-jedna studentka. Współpraca będzie trwała przez cały rok akademicki 2020/2021. Mamy nadzieję na przedłużenie współpracy.

W ramach obecnie prowadzonych projektów “Damy Radę!” i “OBCY? Zbliżenia” (dzięki wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro), oprócz wspomnianych powyżej działań z uczelnią, przygotowujemy dzieci do spektaklu i nagrania bajek opartych o twórczość Krasickiego i La Fontaine’a.

 

Projekt Dialogue in Adult Education

3 listopada 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie partnerów projektu Dialogue in Adult Education realizowanego ze środków programu Erasmus +. Obecna sytuacja sprawiła, że wydarzenie miało formę online. Projekt to poszukiwanie praktycznych rozwiązań dotyczących budowania dialogu społecznego, pokojowej edukacji i zarządzania konfliktami w edukacji dorosłych.

 

Aktywności

Notesy z Łukowa w Kuchni konfliktu

Notesy z Łukowa zagościły w Kuchni Konfliktu. Notesy wykonane przez uchodźczynie to doskonały prezent mikołajkowy, świąteczny lub zupełnie bez okazji. Dochód ze sprzedaży wspiera uchodźczynie. Zapraszamy do zakupów, notesy doskonale sprawdzą się jako świąteczne prezenty.

Pomoc w zbiórce środków na zakup okularów

Dzięki hojności naszych Sojuszniczek i Sojuszników w 32 godziny udało nam się zebrać kwotę, dzięki której zakupione zostaną okulary dla Pani Sedy – mieszkanki Ośrodka dla Cudzoziemców w Lublinie i kilku innych osób. Ogromnie Wam dziękujemy!

Wsparcie dla mieszkańca Ośrodka dla Cudzoziemców w Horbowie

Na początku listopada koordynowałyśmy także prywatną zbiórkę na zakup wegańskich produktów i potrzebnych rzeczy dla Aleksandra, który musiał opuścić Białoruś w obawie o swoje bezpieczeństwo. Byliśmy w stanie pomóc niestety tylko doraźnie, ale bardzo się cieszymy, że ponad 30 osób dołączyło do tej inicjatywy i choć w taki sposób mogliśmy wesprzeć Aleksandra.

 

Bardzo dobre wieści – strona Stowarzyszenia na Facebooku

Zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. Dodatkowo ruszyliśmy z kolejnym działem – Drugie rzeczy, gdzie można znaleźć wspaniałe kreacje na niejedną imprezę!

https://sklep.dlaziemi.org/Rzeczy-Drugie-c15

 

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content