Newsletter – październik 2020

Newsletter – październik 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Zajęcia dla dzieci

W październiku kontynuowaliśmy prowadzenie zajęć edukacyjno-artystycznych w Ośrodku w Łukowie, w ramach projektu „OBCY? Zbliżenia” współfinansowanego przez Fundację Drzewo i Jutro. Zajęcia edukacyjne i teatralne prowadziła Elżbieta Rojek, muzyczne – Tomasz Kozdraj. Powstały – chłopięca i dziewczyńska grupy muzyczne.

Przygotowywaliśmy się do zbliżającego się zamknięcia szkół i zapewniliśmy dzieciom dostęp do kolejnych komputerów, a także zakupiliśmy duży komputer stacjonarny do Klubu Spotkań Kobiet, wraz z niezależnym Internetem. W ten sposób od listopada będziemy mogli prowadzić działania online.

 

Aktywności

II Ogólnopolskie Forum Asystentek i Asystentów Międzykulturowych oraz Romskich

W ramach naszej współpracy z Fundacją  na Rzecz Różnorodności Społecznej, 13 października 2020 roku, uczestniczyłyśmy w II Ogólnopolskim Forum Asystentek i Asystentów Międzykulturowych oraz Romskich. W wydarzeniu wzięło udział 26 osób z całej Polski.

Apel

Jako organizacja jesteśmy sygnatariuszem Apelu o aktywne włączenie się Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wojewódzkich Kuratoriów Oświaty oraz organów prowadzących szkoły w upowszechnianie zatrudniania osób pełniących funkcję pomocy nauczyciela (asystentek i asystentów międzykulturowych oraz asystentek i asystentów edukacji romskiej). Działanie koordynowane jest przez Fundację na Rzecz Różnorodności Społecznej, której bardzo dziękujemy za zaproszenie do współpracy w tym obszarze.

Debata „Działania artystyczne wśród uchodźców w oczach antropologów”

Ewa Kozdraj wraz z Pamelą Bożek wzięły udział w debacie organizowanej przez Państwowe Muzeum Etnograficzne oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Spotkanie odbyło się 15 października 2020 roku, ale dzięki formie online pod tym adresem – https://www.youtube.com/watch?v=MdckAfSCuoI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0d0s6utSUKUQtCCtjPVn4eF9zPYL6NuyhBFYuxaPejFTKfg2lH78WK4FA można zobaczyć jego zapis.

Wywiad na portalu KUKBUK

O naszych działaniach rozwijających Sklep Stowarzyszenia Dla Ziemi dla portalu KUKBUK opowiedziały Ewa Kozdraj oraz Pamela Bożek. Zapraszamy do lektury – https://kukbuk.pl/artykuly/drugie-zycie-rzeczy/

Bardzo dobre wieści – strona Stowarzyszenia na Facebooku

Każdego dnia zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie czekają na Was dobre wieści.

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia.

W dziale sklepu – RZECZY DRUGIE można kupić ubrania “z drugiej ręki”, a dochód z ich sprzedaży jest przeznaczany, podobnie jak w całej działalności gospodarczej na nasze działania statutowe. Poza tym kupując ubrania z drugiej ręki wspierasz Matkę Ziemię!

 

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content