Newsletter – wrzesień 2020

Newsletter – wrzesień 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Zajęcia dla dzieci

10 września 2020 roku odbyły się pierwsze od ponad sześciu miesięcy zajęcia dla dzieci w Łukowie. Dzieci miały okazję spotkać się z Pamelą Bożek i Jankiem Jurczakiem.

Klub Spotkań Kobiet znów aktywny!

Nasza pracownia, czyli Klub Spotkań Kobiet w Łukowie, ożywiła się po kilku miesiącach przerwy. W niedzielę, 13 września 2020 roku odwiedziła nas projektantka Żona Johna czyli Aleksandra Rałowska. Bardzo się cieszymy! Mamy wspólne plany, które niedługo ujawnimy!

Dziewczyńska Grupa Muzyczna!

Pod okiem Elżbiety Rojek już od kilku miesięcy dzieci uczyły się tekstów do nowego przedstawienia, opartego o wiersze Ignacego Krasickiego. Po wielu miesiącach widzenia się tylko online, wreszcie 14 września 2020, równo po pół roku od ostatniego wejścia na teren ośrodka, przeprowadziliśmy zajęcia na żywo. Teraz pod okiem Tomasza Kozdraja (przy obecności trenerek), powstała dziewczyńska grupa muzyczna. Początki to rytm Kpanlogo, który dziewczynki zapisują w swoich zeszytach. Wszystkie zajęcia odbywają się dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji Drzewo i Jutro.

 

Aktywności

Apel do władz Polski o ewakuację dzieci z obozu Moria

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Apelu do władz Polski o ewakuację dzieci z obozu Moria zainicjowanego przez Polskie Forum Migracyjne. Treść apelu można znaleźć pod adresem https://forummigracyjne.org/news/apel-o-ewakuacje-uchodzcow-z-obozu-moria

Gościłyśmy w Porannym Domu Kultury

15 września 2020 roku, Ewa Kozdraj wraz z Zaliną Tavgereevą były gościniami Porannego Domu Kultury (ramach cyklu vol. 3 Nowe trendy 2020) Centrum Spotkania Kultur. Było o tym, jak wiele nas łączy, w jaki sposób wspólnie pracujemy i nawiązujemy przyjaźnie. Bardzo dziękujemy za zaproszenie Marcie Kurowskiej, prezesce Fundacji Tu Obok.

Krakowska kuchnia społeczna na rzecz Stowarzyszenia

Z okazji piątych urodzin Fundacji Nośna zorganizowana została, przy współpracy ze sklepem Roślinny oraz niezależnym centrum kulturalno-społecznym Warsztat, kuchnia społeczna. Dochód z wydarzenia przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia, które środki te wykorzysta na działania podejmowane w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Serdecznie dziękujemy!

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. Dodatkowo ruszyliśmy z kolejnym działem – Reczy Drugie, gdzie można znaleźć wspaniałe kreacje na niejedną imprezę!

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content