Newsletter – lipiec 2020

Newsletter – lipiec 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Zakończenie zbiórki na zakup laptopów

Dzięki Waszej hojności udało się zebrać środki na zakup i dostosowanie do pracy 19 laptopów. Dzieci wykorzystują sprzęt nie tylko w trakcie roku szkolnego, ale i wciąż odbywających się zajęć online prowadzonych przez naszą organizację i wolontariuszy/szki z Polski i ze świata (lekcje online nie mają granic). Koordynatorką na miejscu została pani Zalina, która nam pomaga w zbieraniu potrzeb i prowadzeniu spotkań zapoznawczych. W tej chwili 10 osób pomaga dzieciom w nauce głównie języka polskiego, angielskiego.

Projekt „OBCY? Zbliżenia”

W ramach projektu finansowany w ramach dotacji Fundacji Drzewo i Jutro odbywają się online zajęcia edukacyjne, artystyczne i pomoc psychologiczna. Bardzo tęsknimy do możliwości pracy „twarzą w twarz”.

 

Projekty poza ośrodkiem

Projekt „More than Word”

Zapraszamy do lektury tekstu o spotkaniu upowszechniającym rezultaty międzynarodowego projektu „More than Words”. Stowarzyszenie „Dla Ziemi” to jedyna organizacja z Polski biorąca w nim udział. Środki na realizację działań pochodzą z Programu Erasmus +. Link do artykułu – https://publicystyka.ngo.pl/more-than-words-miedzynarodowy-projekt-na-finiszu?fbclid=IwAR0z5LhCBvRrxbwi2mqoKKnNYGUTR9F4ilejv65CM_Ma4wqWsMvbxErIGog

A to link do filmu, który powstał w ramach naszego partnerskiego projektu. Ważne tematy, istotne, bliskie nam sprawy, poruszone w artystycznym filmie, w reżyserii Michael Walling. Zapraszamy Was do oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=GrrL2_Z32HI&feature=youtu.be

Dzielnice Kultury

Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin wydał publikację podsumowującą działania Programu Dzielnice Kultury. Wśród zrealizowanych projektów znalazły się także i nasze działania – https://lublin.eu/kultura/program-dzielnice-kultury/publikacje/?fbclid=IwAR2-trkpoqQoePiO1t4_itCWywU-lH4wC8pCfGR1HWyXxIloUMGlYJteYO4

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Każdego dnia zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie o godz. 9.00 czekają na Was dobre wieści!

 

Działalność gospodarcza

Dotacja od Fundacji Batorego

Dzięki wsparciu od Fundacji Batorego mamy szansę na rozwinięcie naszej działalności w innym niż do tej pory obszarze. Szykujemy nowy dział sklepu. To niespodzianka, którą będziemy się mogły niedługo podzielić.

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia.

 

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content