Newsletter – czerwiec 2020

Newsletter – czerwiec 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Nasze aktywności pozaprojektowe

Zdalne wsparcie edukacyjne, czyli komputery dla dzieci

Zakończyłyśmy akcję zbierania pieniędzy na komputery dla dzieci z ośrodka w Łukowie i dobrej jakości laptopów. Zorganizowałyśmy 16 dobrej jakości poleasingowych komputerów-laptopów (głównie Dell i HP) oraz 4 podarowane przez Sojuszniczki i Sojuszników. Kacper sprawdził je pod względem technicznym i zamontował niezbędne do nauki online darmowe programy. W ten sposób dostęp do zdalnej edukacji ma prawie 70 dzieci.

Korepetycje online

Zorganizowałyśmy akcję zapraszania wolontariuszy i wolontariuszek do bezpośredniej nauki dzieci z ośrodka. Koordynatorką na miejscu została pani Zalina, która nam pomaga w zbieraniu potrzeb i prowadzeniu spotkań zapoznawczych. W tej chwili 10 osób pomaga dzieciom w nauce głównie języka polskiego, angielskiego.

Ewa Dla Ziemi

W magazynie Pismo ukazała się rozmowa Marty Rybickiej z Ewą Kozdraj. Uzupełnieniem wywiadu są piękne zdjęcia Julity Delbar oraz autorki tekstu. Materiał powstał w ramach cyklu realizowanego we współpracy z kampanią „Organizacje społeczne. To działa” http://www.todziala.org. Zapraszamy do lektury – https://magazynpismo.pl/obraz/dobro-wspolne/ewa-dla-ziemi-dobro-wspolne-marta-rybicka/?seo=pw

Debata z okazji Dnia Uchodźcy

W ramach kampanii „Organizacje społeczne. To działa” odbyło się jeszcze jedno wydarzenie z naszym udziałem. Ewa Kozdraj wzięła udział w debacie „Nasz sąsiad uchodźca? Rozmawiamy o uchodźcach i uchodźczyniach”. Zapis rozmowy można odsłuchać pod tym linkiem – https://www.facebook.com/todziala/videos/703974127066137/UzpfSTEyMTc5MTU2Nzg2MDgyMDo0MjQ0MjE5Mzg1NjE3OTk3/?epa=SEARCH_BOX

Top 10

W 2020 roku zaczęliśmy dwunasty rok działalności na rzecz wsparcia edukacji i integracji uchodźców i uchodźczyń mieszkających na Lubelszczyźnie. Z okazji Dnia Uchodźcy przygotowaliśmy krótkie podsumowanie naszych aktywności w tym obszarze. Zapraszamy do lektury tekstu opublikowanego na portalu ngo.pl – https://publicystyka.ngo.pl/top-10.

 

Działania projektowe

Projekt „OBCY? Zbliżenia”, w ramach darowizny Fundacji Drzewo i Jutro

W czerwcu prowadzone były nadal zajęcia online, przez Elę Rojek (przygotowywanie spektaklu), Pamelę Bożek (dla najmłodszych) i Patryka Janusa (zajęcia kuglarskie).

Projekt Dialogue in Adult Education – warsztaty Loesje

16 czerwca 2020, w ramach partnerskiego projektu Dialogue in Adult Education (program Erasmus+), odbyły się piękne warsztaty, niestety online, z kreatywnego pisania metodą Loesje. Zajęcia prowadziły Osoby z ukraińskiej organizacji Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій (UNAEDI). Całość przedsięwzięcia odbywa się dzięki środkom finansowym pozyskanym z programu Erasmus +.

Spotkanie multiplikujące projektu More than Words

26 czerwca 2020 roku odbyło się spotkanie podsumowujące działania w projekcie More than Words. Lydie Kotliński, uczestniczka dwóch treningów odbywających się w ramach projektu zaprezentowała wypracowane w ich trakcie metody i techniki pracy. Niebawem ukaże się ebook oraz materiały szkoleniowe. A już teraz możecie zobaczyć film będący jednym z rezultatów projektu – https://www.youtube.com/watch?v=GrrL2_Z32HI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2LfkPsblAt5iTvwneNdGjGGm6nHcShYBnL0tmJOCB5j9-z-cR9GacVt-k.

Całość przedsięwzięcia odbywa się dzięki środkom finansowym pozyskanym z programu Erasmus +.

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Każdego dnia zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie o godz. 9.00 czekają na Was dobre wieści. Za redakcję odpowiada Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz.

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zairy oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. Zapraszamy na stronę sklepu!

 

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content