Newsletter – maj 2020

Newsletter – maj 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Akcja „Szyjemy maseczki!” dobiegła końca

Pod koniec maja przekazałyśmy ostatnią partię maseczek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Tym samym zakończyłyśmy całe przedsięwzięcie. Bardzo się cieszymy, że udało nam się włączyć w te jakże potrzebne działania i dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Zbiórki środków na zakup laptopów

W maju trwała kontynuacja zbiórki środków na zakup sprzętu komputerowego mającego na celu wsparcie dzieci mieszkające w ośrodku. Oprócz pieniędzy trafiały do nas używane laptopy. Bardzo za wszystko dziękujemy. Do tej pory udało nam się przekazać dzieciom 16 laptopów. Czekamy na dostawę kolejnych dwóch.

Wciąż można wesprzeć inicjatywę. Chętne osoby prosimy o wpłatę darowizny na nasze konto 08 1020 3206 0000 8002 0066 8558 (Stowarzyszenie Dla Ziemi, Bratnik 5, 21-132 Kamionka)

Zajęcia zdalne dla dzieci

Ruszyliśmy z zajęciami online dla dzieci. Rozkręcamy ofertę i zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć dzieci w odrabianiu lekcji. Można się z nami kontaktować w tej sprawie mailowo (dlaziemi@dlaziemi.org) lub telefonicznie (603 882 082).

Projekt „OBCY? Zbliżenia”

Projekt jest kontynuowany w ramach darowizny od Fundacji Drzewo i Jutro. W ramach projektu rozpoczęliśmy zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci oraz pomoc psychologiczną dla Osób z ośrodka. Wszystko to dzieje się online, poprzez komunikatory.

 Projekt “More than words” 

Projekt wchodzi w ostatnią fazę. Wspólnie opracowujemy podręcznik dobrych praktyk oraz dyskutujemy nad ostatnia wersja filmu. Wszystko to będą to rezultaty trzyletniej, wspólnej pracy.

Projekt “Dialogue in Peace in Adult Education” 

Z wiadomych przyczyn nie odbędzie się lipcowe spotkanie na Ukrainie. O przyszłości projektu rozmawialiśmy podczas sesji online 14 maja, w której uczestniczyli wszyscy partnerzy. Po konsultacjach z Narodową Agencją w Niemczech, zostało ustalone, że spotkanie na Ukrainie będzie w grudniu 2020, natomiast listopadowe spotkanie w Polsce zostaje usunięte z projektu.

Nowy numer WIZA-VIS

Zapraszamy do lektury nowego numeru magazyny WIZA_VIS stworzonego przez stowarzyszoną z nami Pamelę Bożek. Znajdziecie tam m.in. rozmowę z Ewą Kozdraj o tym co u nas słychać. Zapraszamy do lektury. Całość dostępna jest pod adresem https://drive.google.com/file/d/18ILQXYSRQJ0bTQ0VYjbt4-XeoE4KN6kF/view

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Każdego dnia zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie o godz. 9.00 czekają na Was dobre wieści. Za redakcję odpowiada Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz.

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. Zapraszamy na stronę sklepu!

 

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

 

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content