Newsletter – kwiecień 2020

Newsletter – kwiecień 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Szyjemy maseczki!

Mieszkanki ośrodka wciąż szyją maseczki ochronne. Trafiły one do Lubelskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, będą także służyły strażakom z OSP TYBORY MISZTALE.

Zbiórki środków na zakup laptopów

Z uwagi na to, że większość dzieci mieszkających w ośrodku nie posiada dostępu do komputerów Ewa i Ela z okazji swoich urodzin zorganizowały zbiórki środków na zakup laptopów. Komputery trafiły już do dzieci, a środki zbieramy nadal. Potrzeby są naprawdę ogromne. Osoby chcące wesprzeć tę inicjatywę prosimy o wpłatę darowizny na nasze konto 08 1020 3206 0000 8002 0066 8558 (Stowarzyszenie Dla Ziemi, Bratnik 5, 21-132 Kamionka), z dopiskiem – laptop.

Zajęcia zdalne dla dzieci

Ruszyliśmy z zajęciami online dla dzieci. Rozkręcamy ofertę i zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć dzieci w odrabianiu lekcji. Można się z nami kontaktować w tej sprawie mailowo (dlaziemi@dlaziemi.org) lub telefonicznie (603 882 082).

 

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Każdego dnia zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie o godz. 9.00 czekają na Was dobre wieści. Za redakcję odpowiada Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz.

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. Zapraszamy na stronę sklepu!

 

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content