Newsletter – marzec 2020

Newsletter – marzec 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Klub Spotkań Kobiet w Łukowie

7 marca 2020 roku, w Klubie Spotkań Kobiet w Łukowie gościłyśmy panią Aleksandra Liśkiewicz, z którą tworzyłyśmy naturalne perfumy. A od 9 do 11. marca gościłyśmy w pracowni artystkę Pamelę Bożek, która uczyła nas malowania farbami olejnymi na płótnie (w naszych zasobach jest aż 10 sztalug malarskich) oraz fotografa Jana Jurczaka, który uczył malowania na zdjęciach. Warsztaty te mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji Drzewo i Jutro, Funduszu Feministycznego oraz Osób, które podczas urodzinowej zbiórki stowarzyszenia wpłaciły datki na naszą działalność – zakupiłyśmy za to materiały do warsztatów, czyli olejki eteryczne, z których tworzyłyśmy potem zapachy.

Również dzięki wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro uchodźczynie z Łukowa przyłączyły się do akcji szycia maseczek dla Lubelskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Do wsparcia tej inicjatywy przyłączył się Fundusz Feministyczny, dzięki któremu zakupiłyśmy dodatkową maszynę do szycia oraz Darczyńcy. Do akcji włączyły się także osoby spoza ośrodka. Dziękujemy za zaangażowanie! O akcji można przeczytać w Kurierze Lubelskim – https://kurierlubelski.pl/lubelski-oddzial-pck-prosi-o-maseczki-ochronne-potrzebne-sa-dla-opiekunek-seniorow/ga/c1-14881193/zd/42717339

 

Projekty

Z uwagi na pandemię wirusa nasze działania związane z realizacją projektów i bieżących aktywności zostały zawieszone. Pracujemy, na ile to możliwe, zdalnie, przygotowujemy nowe inicjatywy, które mamy nadzieję uruchomić po ustaniu pandemii.

 

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Nieustannie zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/. Pomimo pandemii wciąż każdego dnia mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość! Za redakcję odpowiada Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz. Profil polubiło już ponad 900 osób. Zapraszamy codziennie rano o godz. 9 po świeżą dawkę dobrej wieści!

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. Zapraszamy na stronę sklepu!

 

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content