Newsletter – luty 2020

Newsletter – luty 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Klub Spotkań Kobiet w Łukowie

22 lutego 2020 roku, na zaproszenie Fundacji Obszar Wspólny gościłyśmy w Łodzi. W trakcie spotkania Pani Makka i Zalina opowiedziały o sytuacji uchodźczyń w Polsce. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „OBCY? Zbliżenia”, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Drzewo i Jutro.

Następnego dnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa odbyły się warsztaty introligatorskie dla kobiet, które prowadziły wspólne uchodźczynie i artystka Pamelę Boże – twórczyni marki „Notesów z Łukowa”.

Ogromnie dziękujemy za zaproszenie Centralnemu Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny, którego tytuł to “Przekraczanie granic”.

Stworzona przez członkinie Klubu Spotkań Kobiet z Łukowa i artystkę Pamelę Bożek praca “Wasze Rzeczy” (w ramach mini grantu Funduszu Feministycznego), jest prezentowana w muzeum jako dzieło specjalne 16.MTT. Więcej o działaniach Pameli Bożek można przeczytać w magazynie Przekrój https://przekroj.pl/kultura/sztuka-partycypacyjna-rozmowa-z-pamela-bozek-aleksandra-lipczak?fbclid=IwAR0qXxWyserCqW4peB-a3sFGYYyug1Sp8uI0QS7OhLWQQ6DjHvbvPSCe0F8

 

Projekty

Pod koniec lutego (28-29.02.2020) byłyśmy w Kopenhadze, na spotkaniu w ramach projektu „Dialogue in Adult Education DiA”, realizowanego w ramach unijnego Programu Erasmus+ KA204. Wraz z partnerskimi organizacjami z Chorwacji, Cypru, Północnej Macedonii, Niemiec, Ukrainy dzieliliśmy się doświadczeniami z zakresu poszukiwania praktycznych rozwiązań dotyczących budowania dialogu społecznego, pokojowej edukacji i zarządzania konfliktami w edukacji dorosłych.

O projekcie można także przeczytać w artykule zamieszczonym na portalu ngo.pl – https://publicystyka.ngo.pl/dialog-w-edukacji-doroslych?fbclid=IwAR00xr9hO4fj9RumhLuMdIuHtIFhyFKXEBfEaVoSnpu1I5vCUryejKr1atk

 

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Każdego dnia zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie o godz. 9.00 czekają na Was bardzo dobre wieści. Za redakcję odpowiada Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz.

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. Zapraszamy na stronę sklepu!

 

Jak nas wesprzeć?

Urodzinowa zbiórka

W lutym obchodziliśmy 25-lecie założenia naszej organizacji. To szmat czasu i wiele, wiele wspaniałych działań oraz równie dużo planów na przyszłość. Z uwagi na to, że nasze urodziny wypadają w dniu św. Walentego postanowiliśmy namówić lubelskie lokale i kawiarnie do przeprowadzenia zbiórki napiwków na dalszą działalność Stowarzyszenia. Do akcji włączyły się takie miejsca jak: Cafe Heca, Centralna, Soczysta Strawa, Soczysta Strawa Bistro, Fresh Kitchen, Pomylone Gary, Cicho bez cukry i 14 lutego wystawiły słoiki na napiwki, dodatkowo w Kawiarni Nie wylej zbiórka trwała przez cały miesiąc. Łącznie udało się zebrać 258,93 zł. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów na warsztaty w Klubie Spotkań Kobiet. Serdecznie dziękujemy za każdą kwotę!

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia. Pierwsza taka zbiórka już za nami. Dziękujemy Darii za zorganizowanie zbiórki urodzinowej na rzecz naszej organizacji. Udało się zebrać 365 zł. Zebrane środki wsparły działania Pracowni działającej w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content