Newsletter – styczeń 2020

Newsletter – styczeń 2020

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Na początku stycznia uruchomiłyśmy zbiórkę na ferie zimowe dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 6170 zł (z zakładanych 4000 zł). Jesteśmy ogromnie wdzięczne za pomoc, także Annie Gmiterek-Zabłockiej, dzięki której przekaz o zbiórce dotarł do słuchaczy i słuchaczek Radia Tok FM. Na co wydałyśmy zebrane środki?

W pierwszym tygodniu odbyło się spotkanie z Ewą Głowacką z AIESEC. Przywiezione przez nią okulary 3D, przeniosły nas w wirtualny świat – podziwialiśmy oceny, dinozaury, kosmos i planety. Patryk Janus poprowadził zajęcia kuglarskie dla dzieci. 49 osób było w kinie na nowej bajce pod tytułem “Urwis”. Zakończeniem pierwszego tygodnia była zabawa karnawałowa, w którą prowadziła firma eventowa wraz z Magdaleną Kawą.

W drugim tygodniu ponad 60 osób brało spędziło fantastyczny czas w sali zabaw Arkaboz, zaś 52 osoby uczestniczyły w wyjeździe do Lublina. W trakcie wyjazdu po decyzji dzieci obejrzeliśmy film „Tajni i fajni”, zjedliśmy pizzę oraz udaliśmy się na spacer po mieście. Ośrodek ponownie odwiedził Patryk Jakus, tym razem w prowadzeniu warsztatów kuglarskich towarzyszyła mu Magdalena Kisiała. Nie zabrakło także zajęć teatralnych z Elżbietą Rojek oraz muzycznych z Tomaszem Kozdrajem. Dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek ośrodka wystawiony został spektakl „Czerwony Kapturek”. Ferie zakończyły zajęcia plastyczne prowadzone przez Magdalenę Kawę oraz Elżbietę Rojek, to właśnie w trakcie tych zajęć dzieci w ramach podziękowań przygotowały piękne rysunki.

Pomysłodawczynią i organizatorkę tego przedsięwzięcia była Ewa Kozdraj.

 

Projekty

31 stycznia 2020 roku Ewa Kozdraj uczestniczyła w trzecim spotkaniu Koalicji na rzecz wzmacniania roli asystentek i asystentów międzykulturowych oraz romskich. Działania Koalicji są finansowane ze środków Fundacji Pamięć Odpowiedzialność Przyszłość (EVZ Foundation) w ramach programu dotyczącego przeciwdziałania dyskryminacji i nienawiści oraz budowania społeczeństwa opartego na solidarności.

 

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Każdego dnia zapraszamy Was na naszą stronę https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/, gdzie o godz. 9.00 czekają na Was dobre wieści. Za redakcję odpowiada Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz.

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy Stowarzyszenia

Wciąż działa nas sklep (http://sklep.dlaziemi.org/), w którym można nabyć produkty wykonywane przez uchodźczynie z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Oprócz legendarnych już „Notesów z Łukowa” zaprojektowanych przez Pamelę Bożek oraz „Zeszytów z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz można także nabyć piękne serwety Pani Zariny oraz wielorazowe woreczki na zakupy. W ofercie znajdują się także warsztaty prowadzone przez członków i członkinie Stowarzyszenia. Zapraszamy na stronę sklepu!

Jak nas wesprzeć?

Utwórz zbiórkę!

Każda chętna osoba może założyć zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia poprzez Facebook. Wystarczy wejść na nasz profil i kliknąć w zakładkę „Utwórz zbiórkę pieniędzy”. Każda złotówka trafi na cele statutowe Stowarzyszenia.

Przyłącz się do Akcji 1 na 100!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym przelewem w wysokości 10 zł (lub więcej). Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać. Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/

Skip to content