Newsletter – wrzesień 2019

Newsletter – wrzesień 2019

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Kuglarze w ośrodku

W dniach 12 i 13 września 2019 roku w ośrodku pojawili się kuglarze – Patryk i Tomek. Wróciliśmy do wakacyjnej atmosfery i wspomnień, bo pierwszy raz z zaproszonymi gośćmi spotkaliśmy się podczas wycieczki na Roztocze. Bardzo dziękujemy za zajęcia i wspaniała zabawę!

Wakacyjna nauka języka polskiego zakończona!

W trakcie wakacji naukę języka polskiego dla dzieci z ośrodka w Łukowie, prowadziła pani Renata Kożuch-Sierociuk, doświadczona nauczycielka i wspaniała pedagożka. Cierpliwość, skuteczność, ale także wielkie serce, to cechy naszej ulubionej nauczycielki, z którą od lat współpracujemy. Nauka języka odbywała się z ramach projektu pod tytułem „Brzechwa dzieciom – język polski nie jest trudny!”, współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Projekty

Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach

Po wakacyjnej przerwie wracamy do kontynuacji projektu „Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach”. W miesiącach letnich uczestniczki projektu opracowały scenariusze zajęć, które po akceptacji dyrekcji i rad pedagogicznych będą realizowane w wybranych lubelskich szkołach średnich. Scenariusze zajęć można znaleźć tutaj – https://dlaziemi.org/przeciwdzialanie-mowie-nienawisci-i-antydyskryminacji-w-lubelskich-szkolach/scenariusze-zajec/.

More than words – spotkanie zespołu projektowego w Londynie

W dniach 9-10 września 2019 roku Ewa Kozdraj i Magdalena Kawa wzięły udział w spotkaniu zespołu międzynarodowego projektu „More than words”. Rozmowy zdominowały negocjacje brexitowe. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej najpewniej skutkować będzie wcześniejszym zakończeniem projektu, jednak na pewno uda nam się spotkać w październiku na ostatnim treningu. Będziemy przygotowywać założenia modułu treningowego dla osób pracujących w środowisku międzykulturowym. Relacja ze spotkania dostępna jest na portalu ngo.pl pod adresem – https://publicystyka.ngo.pl/projekt-more-than-words-w-cieniu-negocjacji-brexitowych

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Zapraszamy na naszą stronę – https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/. Nadal codziennie o godz. 9.00 publikujemy jedną bardzo dobrą wieść. Redaktorkami strony są Ewa Kozdraj i Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz. Strona ma już ponad 800 polubień!

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy stowarzyszenia

Utworzyliśmy sklep internetowy stowarzyszenia pod adresem – http://sklep.dlaziemi.org/. Można w nim kupić legendarne już „Notesy z Łukowa” zaprojektowane przez Pamelę Bożek oraz „Zeszyty z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz. W sklepie można także nabyć piękne serwety Pani Zariny. W ofercie znajdują się również warsztaty prowadzone przez przedstawicieli/ki stowarzyszenia. Niedługo asortyment sklepu powiększy się o kolejne produkty. Kacper Pęczuła stworzył film reklamujący notesy. Film można zobaczyć tutaj – https://www.youtube.com/watch?v=mLaMWdK5E8o.

Woreczki z naszej pracowni jako prezenty w kampanii Funduszu Feministycznego!

W ramach naszej marki CRAFT FOR DIGNITY powstały ekologiczne, recyklingowe woreczki na zakupy (uszyte przez uchodźczynie z Kaukazu), które są nagrodami w kampanii Fundusz Feministyczny. Wspierajcie tę wspaniałą inicjatywę, wzmacniającą dziewczynki i kobiety w całej Polsce! Ustawcie stały przelew, a taki komplet będzie Wasz!

 

Jak nas wesprzeć?

Akcja 1 na 100 w toku!

Na liście „Złotej setki” wciąż są wolne miejsca dla osób, które zechcą wspomóc organizację stałym comiesięcznym wsparciem w wysokości 10 (lub więcej) zł. Dołączcie do Nas! Wszystkie dane do przelewu i informacje o akcji znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/1-na-100/.

Wesprzyj nas darowizną

Można nas także wesprzeć jednorazową wpłatą przekazując nam darowiznę. Każda pomoc finansowa jest dla nas bardzo ważna i pozwala nam skuteczniej działać! Dane do przelewu znajdziecie tutaj – https://dlaziemi.org/przekaz-darowizne/.

Zbiórka na wyposażenie pracowni artystyczno-rzemieślniczej w maszyny do szycia – zakończona!

Zbiórka na portalu zrzutka.pl zakończyła się sukcesem. Dzięki niezwykłym Osobom zebrałyśmy 3280 zł. Zapłaciłyśmy za maszyny do szycia, za gilotynę do papieru, a overlock będzie niespodzianką, o której niedługo napiszemy! Dziękujemy bardzo wszystkim!

 

 

Skip to content