Newsletter – lipiec 2019

Newsletter – lipiec 2019

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Kontynuacja działalności Klubu Spotkań Kobiet (KSK)

Gdynia Design Days

W ramach Festiwalu Gdynia Design Days 2019 Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie (z którym jak wiecie współpracowałyśmy w naszej pracowni artystyczno-rzemieślniczej), pokazał wystawę prac studenckich pt. FALA PRZEMIAN. Na wystawie można było zobaczyć spotkanie uchodźczyń i studentek tego wydziału prowadzących w ośrodku w Łukowie warsztaty tkackie, pod opieką pani Anny Szwai i pani profesor Marii Dziedzic. Widać też torebkę utkaną przez panią Zairę.

 

Projekty/dofinansowanie

Projekt „Brzechwa dzieciom – język polski nie jest trudny” w toku

W ramach projektu prowadzimy wakacyjną naukę języka polskiego dla dzieci poprzez poezję – prowadzenie Renata Kożuch-Sierociuk, warsztaty edukacyjne – naukę języka polskiego poprzez zabawę, warsztaty artystyczne: teatralne, muzyczne i taneczne w ośrodku i tam przygotowujemy występ, pod okiem Elżbiety Rojek i Tomasza Kozdraja, który odbędzie się podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, 6 sierpnia, o godzinie 14.00 na dużej scenie festiwalowej.

 

Wywiady/artykuły

Wywiad z Ewą Kozdraj w Radio TOK FM

„Cudzoziemki z ośrodka na Lubelszczyźnie. Nie wiedzą, czy będą mogły zostać w Polsce, ale nie siedzą z założonymi rękami. Stowarzyszenie “Dla Ziemi”, które od lat działa na rzecz migrantów, w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie na Lubelszczyźnie stworzyło Klub Spotkań Kobiet. Czeczenki, Kurdyjka i Białorusinka spotykają się, rozmawiają, ale też uczą się przedsiębiorczości”.

https://audycje.tokfm.pl/podcast/77851,Cudzoziemki-w-Polsce-ich-problemy-codziennosc-troski-i-praca?fbclid=IwAR1GtTepaR8rUyA5M2oQDOMCIS1yQPmy5B7onrbUgO8clGuZJuAZ8ygJmeE

 

Artykuł o naszej działalności na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: 

Więcej niż słowa

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Zapraszamy na naszą stronę: https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/. Nadal codziennie o 9.00 publikujemy jedna bardzo dobrą wieść. I w ten sposób można zacząć każdy dzień od przeczytania czegoś pozytywnego! Redaktorkami strony są: Ewa Kozdraj, Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz. Strona ma już 700 polubień!

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy stowarzyszenia

Utworzyliśmy sklep internetowy stowarzyszenia pod adresem: sklep.dlaziemi.org. Można w nim kupić legendarne już „Notesy z Łukowa” zaprojektowane przez Pamelę Bożek oraz „Zeszyty z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz, a także kupić piękne serwety Pani Zairy. Kacper Pęczuła stworzył film reklamujący pierwszy produkt, który sprzedajemy w naszym sklepie, czyli proces powstawania notesów. Film można zobaczyć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mLaMWdK5E8o.

 

Jak nas wesprzeć?

Akcja 1 na 100 w toku!

Szukamy 100 (albo więcej) osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym wsparciem w wysokości 10 zł (lub więcej). Mamy już chętne pierwsze osoby. Dołącz i Ty! Wszystkie dane do przelewu i informację o akcji znajdziecie tutaj. Zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/247747152760273/

 

Zbiórka na portalu zrzutka.pl – zakończona sukcesem, w ciągu kilku dni!

Dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie zostały zaproszone na Festiwal Języka Polskiego do Szczebrzeszyna. Mają tam zaprezentować przedstawienie oparte o wiersze Jana Brzechwy. A także spędzić trzy dni wakacji w jednej z najpiękniejszych krain Polski – na Roztoczu. W ciągu kilku dni zebraliśmy ponad 3000 zł. brakującej kwoty!  https://zrzutka.pl/arejp5

Newsletter powstaje dzięki wsparciu instytucjonalnemu, które nasza organizacja otrzymuje od Fundacji im. Stefana Batorego.

Skip to content