Newsletter – czerwiec 2019

Newsletter – czerwiec 2019

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Kontynuacja działalności Klubu Spotkań Kobiet (KSK)

Projekty/dofinansowanie

Projekt „Brzechwa dzieciom – język polski nie jest trudny” w toku

W ramach projektu prowadzimy wakacyjną naukę języka polskiego dla dzieci poprzez poezję, warsztaty edukacyjne – naukę języka polskiego poprzez zabawę, warsztaty artystyczne: teatralne, muzyczne i taneczne w ośrodku i tam przygotowujemy występe, który odbędzie się podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, 6 sierpnia, o godzinie 14.00 na dużej scenie festiwalowej.

 

Szkolenia/konferencje/spotkania/inicjatywy

Święto Wolności i Solidarności w Gdańsku

Od 1 do 4 czerwca 2019 roku gościłyśmy w Gdańsku, gdzie brałyśmy udział w Święcie Wolności i Solidarności. Prezentowałyśmy Stowarzyszenie, markę „Craft for dignity”. Można było zakupić notesy, serwety i zeszyty, a także zobaczyć zdjęcia kobiet, które je wykonały. Nie zabrakło też warsztatów. Marianna Kril pokazywała, jak zrobić lalki-motanki, Magdalena Kawa prowadziła quiz wiedzy o sytuacji uchodźców i uchodźczyń w Polsce, Elżbieta Rojek uczyła pięknych pieśni z różnych zakątków świata, zaś na warsztatach u Pemeli Bożek, twórczyni „Notesów z Łukowa” można było wykonać taki właśnie notes. A wszystko to skoordynowała i czuwała od początku do końca Ewa Kozdraj. Dziękujemy Miastu Gdańsk i Europejskiemu Centrum Solidarności za możliwość udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Kampania EUProtects Chronimy wspólnie

W ramach kampanii, których bohaterka jest Ewa Kozdraj udzieliła wywiadu Annie Gmiterek-Zabłockiej z Radia TOK FM – https://audycje.tokfm.pl/podcast/77851,Cudzoziemki-w-Polsce-ich-problemy-codziennosc-troski-i-praca?fbclid=IwAR1a_UgygOFB2jyZYHkUrbR3_GKQVpnzMfbCV6u9toJIHbA-i7y-vgjhMww

Kredki

W czerwcu, od Klubu Borussia Dortmund otrzymaliśmy ponad 20 kompletów kredek. To piękny dar dla dzieci, z którymi pracujemy!

Posiedzenie Panelu Decyzyjnego FemFundu

17 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie Panelu Decyzyjnego w Warszawie. Uczestniczyła w nim Ewa Kozdraj, prezeska Stowarzyszenia. To był dla nas prawdziwy zaszczyt i wielka radość! Ogromne podziękowania dla Fundusz Feministyczny za Waszą pracę i angażowanie kobiet w tak piękny sposób! Jesteście wspaniałe!

Bardzo dobre wieści – strona stowarzyszenia na Facebooku

Zapraszamy na naszą stronę: https://www.facebook.com/bardzodobrewiesci/. Nadal codziennie o 9.00 publikujemy jedna bardzo dobrą wieść. I w ten sposób można zacząć każdy dzień od przeczytania czegoś pozytywnego! Redaktorkami strony są: Nicole Grospierre-Słomińska, Ewa Kozdraj, Marzena Mirewicz-Czumaczenko, Elżbieta Rojek, a nad stroną graficzną czuwa Natalia Jarosz. Strona ma już prawie 600 polubień!

 

Działalność gospodarcza

Sklep internetowy stowarzyszenia

Utworzyliśmy sklep internetowy stowarzyszenia pod adresem: sklep.dlaziemi.org. Można w nim kupić legendarne już „Notesy z Łukowa” zaprojektowane przez Pamelę Bożek oraz „Zeszyty z niespodzianką” według projektu Joanny Kurkiewicz. Kacper Pęczuła stworzył film reklamujący pierwszy produkt, który sprzedajemy w naszym sklepie, czyli proces powstawania notesów. Film można zobaczyć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mLaMWdK5E8o. Udało nam się także zrealizować pierwsze większe zamówienie – 60 notesów powędrowało do Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w ramach projektu realizowanego przez uczelnię.

 

Jak nas wesprzeć?

Akcja 1 na 100 w toku!

Szukamy 100 (albo więcej) osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym wsparciem w wysokości 10 zł (lub więcej). Mamy już chętne pierwsze osoby. Dołącz i Ty! Wszystkie dane do przelewu i informację o akcji znajdziecie tutaj. Zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/247747152760273/

 

Newsletter powstaje dzięki wsparciu instytucjonalnemu, które nasza organizacja otrzymuje od Fundacji im. Stefana Batorego.

Skip to content