Zrób to sam (II edycja) – projekt zakończony!

Zrób to sam (II edycja) – projekt zakończony!

II edycja projektu „Zrób to sam! – DIY!” wpisała się w Program Operacyjny „Dzielnice Kultury”, „Kultura i edukacja”, „Lublin dla dzieci”, poprzez organizację warsztatów, które wzbogaciły ofertę wydarzeń artystycznych i kulturalnych w miejscach Lublina o ograniczonym dostępie do kultury, a także w priorytet „Edukacja kulturalna i artystyczna”, poprzez realizację zajęć plastycznych w dzielnicy Felin (w Centrum Aktywności Środowiskowej CAŚ), z wykorzystaniem różnych technik rękodzielniczych. W ramach projektu aktywnie wypełniliśmy dzieciom czas podczas  zimowych miesięcy. Poprzez uczestnictwo w warsztatach dzieci kreatywnie spędzały zimowe popołudnia i weekendy. Oderwały oczy od ekranów i poćwiczyły zdolności manualne.

W ramach zadania przeprowadziliśmy 22 godziny zajęć prowadzonych przez 2 osoby na które złożyły się dwa spotkania warsztatów stolarskich (8h), dwa warsztaty ceramiczne (8h) i po jednym warsztacie krawieckim i zapachowym (po 3 h). Podczas warsztatów powstało 10 drewnianych domków dla ptaków, 12 drewnianych
obrazków, 25 glicerynowych mydełek, 15 filcowych ptaszków i 20 prac z gliny (zwierzątek, serduszek, wazoników i mydelniczek). Uczestnicy podczas warsztatów dowiedzieli się jak używać olejków zapachowych podczas robienia glicerynowych mydełek, jak używać stolarskich narzędzi, jak z kawałka deski stworzyć oryginalną dekorację, jak posługując się szablonami wykonywać nieszablonowe filcowe ptaszki.

 

Skip to content