Newsletter – styczeń 2019

Newsletter – styczeń 2019

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Kontynuacja działalności Klubu Spotkań Kobiet (KSK)

20 stycznia 2019 roku, w Klubie Spotkań Kobiet w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie gościłyśmy fotografkę, portrecistkę, znakomitą Julitę Delbar z Klitka Atelier z Warszawy. Warsztaty fotograficzne, które przeprowadziła i portrety uchodźczyń – uczestniczek Klubu, które otrzymałyśmy to Sztuka “przez duże S”. Dziękujemy bardzo za wizytę. Po raz pierwszy mamy tak dobre i piękne zdjęcia. Będą widoczne w opisie sklepu internetowego, który powstaje w ramach naszej działalności.

 

Szkolenia/konferencje/spotkania

O naszych działaniach w Radiu Centrum

22 stycznia 2019 roku, na zaproszenie Marianny Kril gościliśmy w Radiu Centrum. W trakcie audycji „Bez Granic” o działaniach Stowarzyszenia podejmowanych w ramach projektu „Nasz Lublin – Nasz Dom” opowiadała Ewa Kozdraj, Tomasz Kozdraj oraz Symcha Keller. Projekt realizowany był z dotacji udzielonej przez Miasto Lublin, a audycji można posłuchać tutaj – https://www.mixcloud.com/mariana-kril4/bez-granic-22012019-go%C5%9Bcie-ewa-i-tomasz-kozdraj-oraz-symcha-keller/?fbclid=IwAR10-wOBCQ8PAkrAAo1_j7hTtNcZXWVqi_BIz93wnIn54fOurqfdPNbOoxQ

Spotkanie konsultacyjne funduszu „Aktywni obywatele”

17 stycznia 2019 roku w Warszawie wzięliśmy udział w spotkaniu konsultacyjnym funduszu “Aktywni obywatele”, który zostanie jeszcze w tym roku uruchomiony w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Dziękujemy za zaproszenie Fundacji im. Stefana Batorego, Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. To wspaniałe, że Operatorzy Funduszu pytają nas, organizacje o zdanie!

O działaniach Ewy Kozdraj, bohaterki kampanii #EUProtect czyli #EUChronimyWspolnie

Na portalu ngo.pl ukazał się tekst o działaniach Ewy Kozdraj, prezeski Stowarzyszenia. Zapraszamy do lektury – https://publicystyka.ngo.pl/lokalna-bohaterka-do-zadan-specjalnych?fbclid=IwAR3Etq7yB_cFRseHbsUMyo7Z-deJSfZg4UoE8N-5muVGXTWA1pEOf8ZCyWc

Spotkanie dla sojuszniczek – pierwsza relacja video

Zapraszamy do obejrzenia dwóch relacji video ze spotkania siecującego dla sojuszniczek i kobiet uchodźczyń. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Koalicja Karat. Wzięła w nim grupa kobiet mieszkająca w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie oraz Ewa Kozdraj i Magdalena Kawa ze Stowarzyszenia. Relację można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=fCPiZGBHKdQ&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=MJ49BwDMF9E&t=4s

 

Jak nas wesprzeć?

Akcja 1 na 100 w toku!

Szukamy 100 (albo więcej) osób, które zechcą wspomóc organizację stałym, comiesięcznym wsparciem w wysokości 10 zł (lub więcej). Mamy już chętne pierwsze osoby. Dołącz i Ty! Wszystkie dane do przelewu i informację o akcji znajdziecie tutaj. Zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/247747152760273/

Kolejna zbiórka trwa – zbieramy materiały plastyczne

W kilku miejscach w Lublinie (Fresh Kitchen ul. Chopina 11, Pomylone Gary ul. Chopina 33, Soczysta Strawa ul. Lipowa 11, Bistro Soczysta Strawa ul. Zesłańców Sybiru 4, Wspólna Przestrzeń ul. Kowalska 1, Galeria Labirynt ul. Popiełuszki 5) znajdziecie pudełka na materiały plastyczne. Wszystkie przyniesione przez Was rzeczy zostaną wykorzystane w trakcie prowadzonych przez nas zajęć. Inicjatorką pomysłu jest Natalia Lisowska. Serdecznie jej za to dziękujemy i zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki. W miarę możliwości prosimy o materiały „Made not in China”. Rzeczy można przynosić do 17 lutego.

Zrzutka na ferie dla dzieci

Już naprawdę niewiele brakuje do zapełnienia puszki! Zbieramy na wyjazd dzieci i ich mam do Kielc, a także na pokrycie kosztów dojazdu i pobytu wolontariuszek i wolontariuszy prowadzących zajęcia dla dzieci w trakcie ferii zimowych. Pieniądze można wpłacać przez portal zrzutka – https://zrzutka.pl/g2y2zp. Relacje z wyjazdu przekażemy w kolejnym newsletterze.

 

Newsletter powstaje dzięki wsparciu instytucjonalnemu, które nasza organizacja otrzymuje od Fundacji im. Stefana Batorego.

 

 

Skip to content