Przyjdź na warsztaty! Wesprzyj nasze działania!

Przyjdź na warsztaty! Wesprzyj nasze działania!

Zapraszamy na „Weekend ze stowarzyszeniem” w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego!

Od kilku miesięcy zastanawiamy się, w jaki sposób pozyskiwać środki na działania organizacji, skierowane głównie do uchodźczyń i uchodźców.

Ale najlepsze pomysły są najczęściej najbliżej, dosłownie „w zasięgu ręki”. Jak wiecie nasze stowarzyszenie tworzą politolożki, pracowniczki naukowe, ale także utalentowane artystki i artyści (zarówno członkinie/członkowie jak i sojuszniczki/sojusznicy).

Wspólnie podjęliśmy decyzję o prowadzeniu cyklu płatnych warsztatów, dzięki którym pokryjemy bieżące wydatki organizacji. W ramach działalności odpłatnej, czyli takiej, która nie generuje zysku, ale pozwala na opłacenie niezbędnych kosztów organizacji.
Proponujemy Wam udział w warsztatach wokalno-muzycznych, prowadzonych przez instruktorów i instruktorki o wielkim doświadczeniu i charyzmie.

To nie tradycyjna wpłata na cele statutowe. To odpłatne zajęcia, ale na ważny cel. Prowadzone przez profesjonalistki i profesjonalistów. W domu na wsi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Na Lubelszczyźnie, „daleko od szosy”, 5 km. od Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wszystkich miłośników śpiewu i gry, bez względu na wiek i stopień zaawansowania muzycznego, zapraszamy na warsztaty muzyczno/rytmiczne.
Chcemy zapoznać Was z pięknem melodii i form wokalnych tradycyjnych pieśni i rytmów.
Pragniemy podzielić się niezwykłą energią, która wyzwala się podczas wspólnego wykonywania pieśni i wspólnej gry.
Uczestników czeka swoista podróż etnomuzyczna – będą grać na bębnach (djembe, conga, darabuka i innych) oraz poznają instrumenty perkusyjne z różnych stron świata (kalimby, didgeridoo i kije deszczowe, burzowce, dzwonki, a także happy drums).
Będziemy koncentrować się na Waszej przyjemności płynącej z nauki śpiewania i grania oraz na pracy nad rozwojem Waszych umiejętności wokalnych i słuchowych.
Poznasz naszych instruktorów pracujących od lat z uchodźcami i uchodźczyniami oraz artystów, którzy nas wspierają. Wszystko to w domu żyjącym muzyką, w przyjaznym, ciepłym miejscu, w którym mieszkamy i pracujemy.

W programie:
– nauka pieśni i śpiew polifoniczny
– nauka czytania i zapisywania rytmów z różnych stron świata
– nauka gry na bębnach
– ćwiczenia emisyjne, oddechowe i rytmiczne
– elementy improwizacji i interpretacji

Zapewniamy:
– zorganizowane w małych grupach zajęcia od piątku po południu do niedzieli po południu – aż 12 godzin zajęć!
– wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie, z elementami kuchni etnicznych (kolacja w piątek, trzy posiłki w sobotę i śniadanie oraz obiad w niedzielę),
– noclegi za dodatkową opłatą (wersje noclegów do wyboru po skontaktowaniu się z organizatorami – mogą to być noclegi w kwaterach agroturystycznych lub w hotelu, ceny od 40 do 120 zł. za noc).
Całkowity koszt to 600 zł. (warsztaty i wyżywienie) + koszty dwóch noclegów (cena w zależności od wybranego wariantu).
Prosimy o rezerwację miejsca na zajęciach do dnia 05.11.2018, poprzez kontakt z nami mailowo na adres dlaziemi@dlaziemi.org i wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł. na konto:
Stowarzyszenie Dla Ziemi, Bank PKO BP, nr konta 08 1020 3206 0000 8002 0066 8558
(w tytule przelewu prosimy napisać – zaliczka na warsztaty „Weekend ze stowarzyszeniem”).

Lydie Charlotte Kotlinski jest francuską śpiewaczką, która przeprowadziła się do lubelskiej miejscowości Nowodwór. Ukończyła studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i w Aix en Provence oraz studia jazzowe w CIM w Paryżu.
Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestra (pierwsza nagrodę młodych w Jazz Avignon w 1993 r.), Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Pracowała w kabarecie teatralnym Les Petroleuses, uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki. Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii.
Od 2003 r. współtworzy grupę Les Tisseuses d’etoiles, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie, z którym odbywa regularnie trasy koncertowe współpracując z Union Nationale de Jeunesses Musicales de France.
W Polsce od października 2012 r. prowadzi chór Łontanara, który w grudniu 2014 zdobył Nagrodę Publiczności podczas festiwalu Mikołajki Folkowe. Prowadzi warsztaty pieśni afrykańskich „Koyemba”.
Od 2015 roku śpiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków – Chansons Françaises, Chansons d’Amour, z duo/trio/kwartetem (Lublin Hades-Szeroka, Chatka Żaka, Warszawa Teatr Syrena, Kazimierz Dolny, Lodź Alliance Française…). W kwietniu 2018 nagrała płytę w Radio Lublin „Piaf i inne” („Piaf et les autres”).
http://lydiekotlinski.eu/

Tomasz „Bozdek” Kozdraj, jest muzykantem, pasjonatem i wielbicielem muzyki, a także znanym twórcą instrumentów. W 2016 roku został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był członkiem wielu formacji muzycznych, w tym kultowej już grupy SKA LECZENI. Urodził się w Łodzi, skąd 31 lat temu przeniósł się na podlubartowską wieś, gdzie już istniało tzw. „zagłębie bębniarskie”, znane w Polsce i poza nią. Poszukując nowych dźwięków, słuchając muzyki folkowej, etnicznej, world music, czerpał inspiracje do tworzenia nowych instrumentów. Obecnie oprócz bębnów, takich jak djembe, conga, dunduny, robi ręcznie kalimby z drewna i z kokosa, rury didgeridoo i kije deszczowe z bambusa, burzowce, dzwonki, a także tank drums. Dzięki muzyce, graniu na instrumentach i wytwarzaniu ich, poznał wiele kultur. Grał muzykę żydowską, arabską, romską, afrykańską i reggae, a od prawie 10 lat współpracuje z uchodźcami z Kaukazu (głównie z Czeczenami). Nagrał z nimi kilka piosenek, których można posłuchać na Youtube. Instrumenty to tylko narzędzia do przekazywania ludziom radości płynącej z muzyki, wydobywania i słuchania dźwięków, ale jego pasją jest także prowadzenie warsztatów nauki gry oraz robienia instrumentów dla ludzi w każdym wieku. Często są wykorzystywane w przedstawieniach teatralnych, słuchowiskach, grają na nich muzycy, ale także amatorzy.
www.bebnywarsztaty.pl

W maju 2015 Lydie i Tomasz zaaranżowali i nagrali pieśń „Khawuleza” dla Stowarzyszenia Dla Ziemi, którą można posłuchać tutaj: https://youtu.be/k0xTUFQir6o

Kontakt:
www.dlaziemi.org e-mail: dlaziemi@dlaziemi.org
tel.: 603 882 082

Skip to content