Startujemy z newsletterem!

Startujemy z newsletterem!

Startujemy z newsletterem, będziemy przygotowywać dla Was miesięczne zestawienie naszych działań. Na razie informacje znajdziecie na naszej stronie i profilu na FB, ale w przyszłości chcemy ruszyć z wysyłką newslettera na Wasze skrzynki mailowe. Newsletter powstaje dzięki wsparciu instytucjonalnemu, które nasza organizacja otrzymała od Fundacji im. Stefana Batorego.  Zapraszamy do lektury!

Newsletter Stowarzyszenia „Dla Ziemi” – wrzesień 2018

Działania w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Wrześniowe zajęcia w ośrodku rozpoczęłyśmy/liśmy od warsztatów rowerowych zorganizowanych przez Fundację Inna Przestrzeń. Certyfikaty ukończenia odebrało 10 pań, oprócz dokumentu każda z uczestniczek kursu otrzymała rower.

Zaingurowałyśmy także Klub Spotkań Kobiet w ośrodku w Łukowie (KSK). Odbyły się już dwa warsztaty. Pierwszy, prowadzony przez artystkę Ewę Offman-Lech poświęcony był nauce wykonywania makram. Drugie spotkanie prowadziła psycholożka Paulina Szydłowska i dotyczył relacji rodzicielskich.

W ramach KSP mieszkanki ośrodka spotkały się także aby przygotować prezenty dla osób, dzięki którym możliwa była wakacyjna wycieczka do Krakowa (pachnące woreczki z ziołami). Podarunki już niedługo powinny trafić do darczyńców.

30 września Elżbieta Rojek i Tomasz Kozdraj zorganizowali spotkanie informacyjne na temat warsztatów artystycznych (śpiewu i muzyki) zaplanowanych w ramach projektu „Nasza kultura i tradycja – o czym możemy sobie opowiedzieć”. Efekty działań poznamy późną jesienią, a o tym co już zostało zrealizowane w ramach projektu przeczytacie tutaj.

Szkolenia/konferencje/spotkania

5 września 2018 roku na zaproszenie Fundacji Ocalenie prowadziłyśmy (Ewa Kozdraj, Magdalena Kawa i Aliona Doloyan-Karaman) warsztaty na temat sytuacji uchodźczyń. W spotkaniu udział wzięły osoby mieszkające m.in. w Turcji, Szwecji, Estonii, Francji, Polsce. Zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób możemy wspomóc kobiety oczekujące na rozpatrzenie wniosku o nadanie statusu uchodźcy. Warsztaty odbywały się w ramach projektu „ref:eu”, o którym więcej przeczytacie tutaj.

W dniach 19-20 września 2018 roku gościliśmy zespół projektu „More than words”, który współrealizujemy od jesieni zeszłego roku. Rozmawiałyśmy/liśmy o tym co za nami i jak sprostać przyszłym, projektowym wyzwaniom. Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj.

Jak nas wesprzeć?

Do 17 października 2018 roku zbieramy kosmetyki dla uchodźczyń i uchodźców mieszkających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Szampony, żele pod prysznic, mydła, podpaski, proszki czy kapsułki do prania można przynosić przez cały tydzień w godzinach 11-19 do Galerii Labirynt w Lublinie (ul. Popiełuszki 5a). Serdecznie dziękujemy Galerii za pomoc w organizacji zbiórki!

Ruszyłyśmy/liśmy z akcją „1 na 100”. Zachęcamy Was bardzo gorąco do comiesięcznego, stałego wsparcia naszych działań w wysokości 10 zł lub więcej. Wasze pieniądze zostaną w całości przeznaczone na działania statutowe organizacji – wsparcie integracji i edukacji uchodźców i uchodźczyń oraz funkcjonowanie organizacji. Już dziesiąty rok pracujemy z i na rzecz środowiska uchodźczego. Chcemy to robić nadal i wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu się uda. O tym jak włączyć się w akcję możecie przeczytać tutaj. 

Co przed nami?

Plany na październik to kontynuacja zajęć w Klubie Spotkań Kobiet, warsztaty muzyczne i śpiewu dla dzieci.

Pracujemy wciąż nad stroną internetową, filmem i innymi ważnymi, dla naszej widoczności w przestrzeni online, kwestiami. Mamy nadzieję, że te działania przyniosą zamierzone efekty!

I wszystko wskazuje na to, że pod koniec miesiąca czeka nas wspaniała uroczystość, na razie nie zdradzamy szczegółów.

 

Newsletter powstaje dzięki wsparciu instytucjonalnemu, które nasza organizacja otrzymała od Fundacji im. Stefana Batorego.

Skip to content