polski | english | francais | deutch
   
 
starthistoriazespolceleaktualnoscizrealizowane projektydarczyncykontaktfilmy
  aktualności > projekt 02/2006
 Projekt "Akademia bębniarska"
jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Termin realizacji: lipiec- grudzień 2007

 

 

W ramach projektu zamierzamy przeprowadzić w ciągu trzech miesięcy osiemnaście spotkań warsztatowych z zakresu nauki robienia instrumentów muzycznych typu bębny- djembe i conga. Z kawałków surowego drewna powstaną pięknie brzmiące instrumenty. Młodzież nauczy się wykonywania instrumentów pierwotnymi technikami, zdobywając umiejętności, takie jak: rzeźba w drewnie, kucie metali, wyprawianie i naciąganie skór, nauczy się posługiwania wieloma narzędziami. Gdy bębny będą gotowe, odbędzie się cykl warsztatów nauki gry na nich, a wszystko zakończone będzie wspólnym koncertem. Uczestnikami projektu będzie młodzież z Domu Dziecka nr 3 w Lublinie.

Własnoręczne wykonanie przez młodzież instrumentów ma ogromne, pozamaterialne znaczenie. Kilkumiesięczna praca z drewnem i metalem przy pomocy prostych narzędzi pozwala na bliski kontakt z najbardziej pierwotnymi zajęciami jakie wykonywał człowiek. Wzmacnia, daje pewność własnych umiejętności, wiarę we własne siły. Udział w warsztatach to coś więcej niż tylko wykonanie instrumentu. To także wspólne działania grupowe, integracja, współpraca. Widzimy, że młodzież ma pomysły i jest kreatywna, jednak bez pomocy innych nie zdoła sama wykształcić się poza oczywiście typowymi zajęciami szkolnymi.

 

 

Design & code by PECZA - Kacper Pęczuła
Wszystkie prawa zastrzeżone (C) dla SEDZ | pobież logo | kontakt: dlaziemi@dlaziemi.org