polski | english | francais | deutch
   
 
starthistoriazespolceleaktualnoscizrealizowane projektydarczyncykontaktfilmy
  Zealizowane projekty > projekt 03/2006
 

Projekt "Młodzieżowe Kroniki Społeczne" finansowany przez Program Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Termin realizacji: wrzesień- grudzień 2006


Koordynacja: Ewa Kozdraj

Celem naszego projektu było przeszkolenie uczniów (około 50 osób) Zespołu Szkół w Kamionce w zakresie reguł przejrzystości władzy, zachowań antykorupcyjnych i drogi skargi obywatelskiej oraz wybranej kiluosobowej grupy w zakresie bezpośredniego monitoringu z elementami filmowo- dziennikarskimi.

Młodzież biorąca udział w projekcie odbyła cykl lekcji prowadzonych przez dr Justynę Laskowską- Otwinowską dotyczących zasad przejrzystości władzy. Lekcje miały formę wykładu i wzbogacone były o prezentacje internetowe.

Od początku projektu prowadzone były warsztaty dziennikarskie przez Marię Wiernikowską- młodzież pod opieką reporterki poszukiwała w swoim otoczeniu najbardziej ważnych dla siebie wydarzeń społecznych.
W ramach warsztatów odbyła się też w szkole debata.

Przeprowadzliśmy również cykl warsztatów filmowych, prowadzonych przez reżysera Michała Tarkowskiego.
Oprócz zagadnień typowo technicznych wraz z reżyserem i opiekunką młodzi ludzie obserwowali i filmowali fragmenty spotkań przedwyborczych oraz najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w gminie Kamionka.

W obecnej chwili zbieramy materiał, z którego powstaje Młodzieżowa Kronika Społeczna. Będzie ona zaprezentowana w grudniu w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

Warsztaty filmowe

Warsztaty dziennikarskie

Wykłady o przejrzystosci władzy

 

Design & code by PECZA - Kacper Pęczuła
Wszystkie prawa zastrzeżone (C) dla SEDZ | pobież logo | kontakt: dlaziemi@dlaziemi.org