polski | english | francais | deutch
   
 
starthistoriazespolceleaktualnoscizrealizowane projektydarczyncykontaktfilmy
  Zealizowane projekty > projekt 04/2004
 

Stowarzyszenie Ekologiczne „Dla Ziemi”

zaprasza dzieci i młodzież z ostatnich klas szkoły podstawowej i z gimnazjum w Zespole Szkół w Kamionce na warsztaty pt.:

 

Ś mi E C I O S Z T U K a

czyli sztuka recyklingu

są to warsztaty ekologiczno - artystyczne dla dzieci i młodzieży, na których używamy tylko materiałów z recyklingu (makulatura, butelki plastikowe puszki metalowe a nawet czasami złom). Powstawać będą obiekty artystyczne (kukiełki, maski, obiekty przestrzenne, obrazy – collage, mobile). W trakcie warsztatów poznamy jak segreguje się śmieci, a także zagrożenia związane z nadmiernym zaśmiecaniem ziemi.


warsztaty w ramach projektu „Razem dla czystej gminy” prowadzi


Jolanta Różycka – biolożka, ceramiczka, arteterapeutka, twórczyni programów telewizyjnych: „Śmieciosztuka”, „Malowanki Franka Firanki”, „Teatralne Odsłanianki Franka Firanki”, „Animowany Kodeks Prawa Dziecięcego”, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowywania przez Sztukę, członkini założycielka i koordynatorka wielu projektów artystyczno - ekologicznych Stowarzyszenia „ONJATY”.

Warsztaty odbędą się w szkole w połowie czerwca i po warsztatach młodzież będzie mogła przystąpić do konkursu z nagrodami na najbardziej oryginalny i najciekawszy przedmiot wykonany z odpadów. Komisja konkursowa oceni, wyróżni i nagrodzi jeszcze przed końcem roku szkolnego trzy prace.

Warto się z nami pobawić- ucząc się !!!

Można wygrać:

I miejsce – rower

II i III miejsce – sprzęt muzyczny


Projekt jest finansowany przez Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lubartowie oraz Urząd Gminy w Kamionce

 

Pokaz filmu ekologicznego prezentowanego przez Związek Gmin Powiatu Lubartowskiego.

 

Warsztaty "Śmieciosztuki"

Warsztaty "Śmieciosztuki"

 

Jury konkursu z nagrodzonymi pracami.

 

Nagrodzeni uczniowie

 

Design & code by PECZA - Kacper Pęczuła
Wszystkie prawa zastrzeżone (C) dla SEDZ | pobież logo | kontakt: dlaziemi@dlaziemi.org