polski | english | francais | deutch
   
 
starthistoriazespolceleaktualnoscizrealizowane projektydarczyncykontaktfilmy
  Zealizowane projekty > projekt 02/2004
 

zrealizowany w ramach Programu "Młodzież" Akcja 1- "Wymiany Młodzieżowe"
koordynacja Nicole Grospierre- Słomińska

 

Wymiana nastąpiła pomiędzy młodzieżą z Kamionki a młodzieżą z gminy Gourin we Francji- był to wyjazd młodzieży do Gourin w Bretanii w kwietniu 2004 r.


Podczas pobytu w Gourin wszystkie zajęcia odbywały się w mniejszych grupach francusko- polskich. Jedną noc spędzili we francuskich rodzinach Młodzi dostali zadanie do wykonania w Gourin i okolicy mające im przybliżyć życie we Francji, nauczyli się smażyć bretońskie naleśniki, tańczyć bretońskie tańce, uczestniczyli w bretońskiej potańcówce.

Odwiedzili dom młodzieży w Gourin. Łowili muszle nad morzem, spacerowali wzdłuż wybrzeży, płynęli łódką rybacką . Był również dzień sportu, gdzie uczestniczyli w zawodach sportowych, pływali na basenie i jeździli rowerami po okolicy oraz prezentowali dyscypliny sportowe jakie uprawiają, był też dzień polski gdzie przedstawili własną kulturę, kuchnię, tańce i zwyczaje wielkanocne- społeczności lokalnej z Gourin. Poza tym spotkali się z merem Gourin i przedstawicielką stowarzyszenia Bretończyków w Ameryce.

Design & code by PECZA - Kacper Pęczuła
Wszystkie prawa zastrzeżone (C) dla SEDZ | pobież logo | kontakt: dlaziemi@dlaziemi.org